"Diyarbakır İl Millî Eğitim Müdürlüğünde yaşanan komediye dur deyin!"

Memur-Sen Diyarbakır İl temsilcisi ve EBS Diyarbakır Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, Diyarbakır İl Millî Eğitim Müdürlüğünün bünyesindeki şeflerin, şefliklere görevlendirilmesini bisküvi kutusundan çektirilen kurayla yaptığını belirterek ''Diyarbakır İl Millî Eğitim Müdürlüğünü ciddiyete davet ediyor, Millî Eğitim Bakanlığın ise bu komediye dur demeye çağırıyoruz. Diyarbakır gibi büyük bir ilin il milli eğitim müdürlüğünün kepazelik kaldırmayan ağır bir sorumluluk olduğunu düşünüyoruz..'' dedi.

Sendika 09.11.2023, 14:26
"Diyarbakır İl Millî Eğitim Müdürlüğünde yaşanan komediye dur deyin!"

TEKDEMİR açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ehliyet, liyakat ve tecrübenin bir önemi yok, ne çıkarsa bahtına artık!

Diyarbakır İl Millî Eğitim Müdürlüğü il içi yer değişikliği işlemlerini piyango bileti dağıtarak, çekilişle gerçekleştirmeyi düşünüyor mu? Bu nasıl bir soru diye sormamak gerek, zira bütün şeflerin ( 34 kişi ) görevlendirmelerini bisküvi kutusundan çekilen kurayla gerçekleştiren müdürlük yer değişikliğini de pekala piyango bileti çekilişi ile yapabilir.

Evet şaka değil gerçek, Diyarbakır İl Millî Eğitim Müdürlüğü, eğitim, tecrübe, uzmanlık, likayat, kariyer gibi kavramlara o kadar uzak, kamu yönetiminde o kadar lakayt ki il milli eğitim müdürlüğü bünyesindeki şeflerin, şefliklere görevlendirilmelerini bisküvi kutusundan çektirilen kurayla yapıyor.

Şeflerin yıllardır edindiği tecrübeyi görmeyen, bilgi birikimini hiçe sayan, kurumsal hafızayı silip atan, bunu da kura çekmek gibi tüm ülkeyi ve eğitim camiasını kendisine güldürecek bir tarzda yapan il milli eğitim müdürlüğü, komedyenliğe heveslenmişse doğru yolda ilerliyor. Yok bunu ciddi ciddi bir görevlendirme usulü görüyorsa, yanlışa tur bindiriyor demektir.. Zira kamu yönetiminde kamu hizmetinin yürütülme şekline bakışta optik kusurun affı mümkün değildir.

Diyarbakır İl Millî Eğitim Müdürlüğünü ciddiyete davet ediyor, Millî Eğitim Bakanlığın ise bu komediye dur demeye çağırıyoruz. Diyarbakır gibi büyük bir ilin il milli eğitim müdürlüğünün kepazelik kaldırmayan ağır bir sorumluluk olduğunu düşünüyoruz..

Yorumlar (3)
okuyucu 4 hafta önce
Siz ve birtakım vakıf-dernek devre dışı bırakıldı diye mi şikayet ediyorsunuz? sizden kişiler olsaydı sesinizi çıkarır mıydız? hayır sesiniz çıkmazdı.
demm 4 hafta önce
süper fikir
tacettin 4 hafta önce
Kura çekmiş işte, aynı şefler aynı birime kök salmışlardır. bundan kurtarmak lazım bürokrasiyi. okul idarecileri yüzlerce alanın uzmanı olmaya çalışırken (isg den inşaata- muhasebeden muhakkikliğe) memur ve şeflerde farklı alanlarda tecrübe kazansınlar. Burada tek yanlış kuranın bisküvi kutusunda olması:) selamlar
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı