DYK'da Beklentiler Karşılanmadı!

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Erol Ermiş MEB'in Destekleme Yetiştirme Kursları Yönergesi'ni yayımlayarak ilan etmesinin ardından yaptığı açıklamada ''Öğretmenlerin talebi, öğrencilerin talep ettiği her dersten destekleme yetiştirme kursu açılmasıydı, maalesef bu olmadı.'' dedi.

Sendika 20.08.2023, 20:25
DYK'da Beklentiler Karşılanmadı!

ERMİŞ açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Milli Eğitim Bakanlığı, okulların açılmasına az bir süre kala Destekleme Yetiştirme Kursları Yönergesini yayımlayarak DYK açılacak dersleri ilan etti.

Öğretmenlerin talebi, öğrencilerin talep ettiği her dersten destekleme yetiştirme kursu açılmasıydı, maalesef bu olmadı.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının 8, 11, 12. sınıflar ile mezun grupları düzeyinde sınırlandırılması da itiraza sebep oldu. Bu durum, özellikle 7. sınıfları dershane arayışına itecektir.

Kursların bütün yükünü çeken idarecilerin ve diğer kurs görevlilerinin, kursların maddi boyutundan yeterince yararlanamamaları, okul müdürlerinin hiç hesaba katılmaması, Destekleme yetiştirme Kurslarının en büyük handikapı olmaya devam ediyor.

MEB DYK, egzersiz, İYEP, Çocuk Kulübü vb ders dışı faaliyetler konusunda eğitim paydaşlarını bir araya getirerek memnuniyet üretecek bir mevzuatı hayata geçirmelidir

Yorumlar (2)
Halil Bey 2 ay önce
hiç bir yenilik yok. kurs merkezini ilçe seçse ne olur, okul seçse ne olur. buna yenilik mi denir. ders saatlerinden sonra yapılan kurslardan sorumlu tuttuğun idarecilere ücret vermiyorsun, sonra da aman iyi kontrol edin diyorsun.
Kürşad 2 ay önce
Öğrenci talep etmesini geçtim, idareye bile üstten şu kursu açacaksın deniyor.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 03 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı