Eğitim-Bir-Sen'den, 6 bin öğretmene kadro çağrısı! Eğitim-Bir-Sen'den öğretmenlere müjde haber geldi!

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Talat Yavuz, birkaç ay önce sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda öğretmenlere müjdeyi vermişti.

Sendika 22.11.2023, 09:48
Eğitim-Bir-Sen'den, 6 bin öğretmene kadro çağrısı! Eğitim-Bir-Sen'den öğretmenlere müjde haber geldi!

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Talat Yavuz sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

Kiraların kontrolden çıktığı, uzmanların bile hesapları tutturamadığı bir dönemde, yetkililerle yaptığımız görüşmelerde, öğretmen arkadaşlarımızın, il dışı iptal taleplerinin olumlu karşılanacağını öğrendik.

Bunun üzerine yeni gelişen haberimizde Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Talat Yavuz sayıları yaklaşık 6 bini bulan PİKTES öğretmenlerine kadro düzenlemesi yapılabileceğini söyledi.

PİKTES Öğretmenlerine kadro verilecek mi? 2016 yılında Suriyeli çocukların eğitimine yönelik başlayan PİKTES projesi kapsamında MEB tarafından KPSS puan üstünlüğüne göre yaklaşık 6 bin öğretmen görevlendirildi.

Ancak bu büyük proje kapsamında özveri ile çalışan öğretmenler mağduriyet yaşadıklarını ve özlük hakları ile ilgili sıkıntılar olduğunu belirtiyorlar.

Konuya ilişkin Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Talat Yavuz PİKTES Öğretmenlerini ağırladı ve onlarla ilgili olarak kadro talebini şu ifadelerle dile getirdi:

Yedi yıldır, “Türk Eğitim Sisteminde Çocuklar İçin Kapsayıcı Eğitimin Desteklenmesi Projesi-PİKTES” kapsamında, başarılı ve fedakarca görev yapan öğretmen arkadaşlarımız, sendikamızı ziyaret ederek: “Yedi yıldır bu görevi yapıyoruz. Artık önümüzü görmek, işçi kadrosunda değil ÖĞRETMEN kadrosunda çalışmak istiyoruz.” diyorlar. Daha önce, ücretli öğretmenler veya kapatılan dershane öğretmenleri için yapıldığı gibi bir yolu bulunarak, PİKTES öğretmenleri için de kadro çalışması yapılabilir. Deneyimlerinden yararlanmanın bir yolu mutlaka bulunmalıdır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı