Eğitim Bir Sen'den çıkış: ''Bu düzenek değişmeli mutlaka''

Eğitim Bir Sen'den çıkış: ''Bu düzenek değişmeli mutlaka''

Sendika 26.08.2023, 23:34
Eğitim Bir Sen'den çıkış: ''Bu düzenek değişmeli mutlaka''

Eğitim Bir Sen İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Erol Ermiş, hakem kurulu hakkında çıkış yaptı ve bu düzenek değişmeli dedi.

Ermiş şu ifadeleri kullandı:

Bilindigi gibi 2010 referandumu ile Toplu Görüşme sisteminden bir ileri aşama olan ama yetersiz olan yetersizliği her gün daha da görülen Toplu Sözleşme sistemine geçildi. Toplu Sözleşme ile uygulamaya geçen Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’ndan bugüne kadar sadra şifa herhangi bir şey çıkmadı, çünkü hükümet kanadını 6, memurları 5 kişi temsil ediyor. Ortada eşit bir temsil yok.

4688 sayılı Kamu Görevlileri ve Toplu Sözleşme Kanununun tek ek eksiği de bu değil. Bu kanun behemehal uluslararası geçerli normlara göre değişmeli.

Memurları temsilen orada bulunan beş kişi Kamu Görevlilerini savunmak için canhıraş çalışacaklar ama matematik lehimize değil.

7. Toplu Sözleşme görüşmelerinde hükümet kanadı da kanunun yetersiz olduğunu kabul etmiş görünüyor.

Ezcümle Hakem Kurulu sürecinde sendika temsilcilerine başarılar diliyor, hükümeti bir an önce 4688 sayılı Kanunu değiştirmeye davet ediyoruz.

Yorumlar (1)
Sebahattin ozarslan 4 ay önce
memur sendikaları. kendi haklarımızı. alıyorsunuz. bizler emekli. hademeleriz. niye. bize. yok hakkımı. he)al etmiyorum. hükümet. ınşAllah. kapatır. bizim sayemizde. sınıflarınızı. temiz olup. müfettişlerden. iyi puan. alıyorsunuz. KESK. KAMU-SEN. MEMUR SEN. AMANLI. DERNEKLERI. KAPATILSIN. DEVLETE. YUKSUNUZ
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı