Eğitim-Bir-Sen'den Türk Eğitim Sen’e Yönetici Atama Cevabı

Eğitim Bir Sen Gnl.Bsk.Yrd. Hasan Yalçın Yayla kendi twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Bir sendikanın başkanı bir haber sitesinin Yönetici Görevlendirme Ynt.ile ilgili yayınlanan haber ve yorumları üzerinden sendika ve STK’ları töhmet altında bırakması ve bunu da maalesef bir gürühun ayrıştırıcı dili olan “İslami STK” ifadesini kullanarak yapması ne büyük gaflet açıklamasında bulunan Yayla EKYS sınavında üyelerine verdikleri hizmetin karşılığını katlanarak artan üye sayısı ile aldıklarını belirtti.

Sendika 31.12.2020, 19:26
Eğitim-Bir-Sen'den Türk Eğitim Sen’e Yönetici Atama Cevabı

Bir sendikanın başkanı bir haber sitesinin Yönetici Görevlendirme Ynt.ile ilgili yayınlanan haber ve yorumları üzerinden sendika ve STK’ları töhmet altında bırakması ve bunu da maalesef bir gürühun ayrıştırıcı dili olan “İslami STK” ifadesini kullanarak yapması ne büyük gaflet.

Sayın Başkan ismini anarken bile aşağıladığınız bu STK’lar ve her türlü iftirayı atmanıza rağmen adını söyleme cesaretini göstermediğiniz bu sendika; milletin ve ümmetin değerlerine sahip çıkan, SİZLERİN sus pus olduğu tüm kritik dönemlerde herkesin vicdanı olmuştur.

Taslak olarak paylaşılan Yönetmelik üzerinden kendi tabanına mesaj verme kaygını görüyoruz.Ancak bu son iki yıldır ÖSYM tarafından yapılan EKYS sınavındaki üyelerimize verdiğimiz hizmetin karşılığı olarak 4 kat daha başarılı olduğumuz gerçeğini gizleyemez. (EBS %55 TES %14)

Bu taslak MEB tarafından tüm sendikalara görüş alınmak üzere gönderildi. Biz resmî olarak itiraz ve teklifimizi bakanlıkla paylaştık. Sizlerin de bir itirazı varsa bunu iletebilirsiniz. Acizane tavsiyem sendikacılık yapacaksanız cümleyi bu yönetmeliği çıkaracak iradeye kurmanız

Sendikamızın Eğitim Yöneticileri ve seçimi ile ilgili politikası çok net, tüm kamuoyuyla da paylaştığımız raporlarımızı incelemenizi öneriyorum.Ama cümle kuramasanız da çözümü bizden bekliyorlarsanız YETKİLİ SENDİKA olarak tüm eğitim çalışanlarının hukuku bizlere emanet.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
12°
orta şiddetli yağmur
Günün Anketi Tümü
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak 06:46
Güneş 08:14
Öğle 13:21
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:42