Eğitim Gücü Sen’den Sendikalara Boykot ve Eylem Çağrısı

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (EĞİTİM GÜCÜ SEN) 19 Kasım 2022 tarihinde uygulanacak olan Kariyer Basamakları Sınavlarını 16.08.2022 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile boykot etmişti. Tartışmalara konu olan öğretmenlik kariyer basamakları sisteminin sınava dayalı olmasını kabul etmeyen Merkez Yönetim Kurulu 20 Eylül 2022'de de Kariyer Basamakları Sınavında görev almama eylem kararına imza attı.

Sendika 05.11.2022, 22:48
Eğitim Gücü Sen’den Sendikalara Boykot ve Eylem Çağrısı

Eğitim Gücü Sen, sınava girmeme ve sınavda görev almama kararıyla, sisteme yönelik boykot uygulayan ilk ve tek sendika durumundadır.

Genel Başkan Oğuz ÖZAT, sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrıyla tüm sendikaları kariyer basamakları sınavını boykot etmeye çağırdı. Akabinde sendikalara boykot ve eylem kararımızın kendileri tarafından da alınması çağrısı resmi olarak yapıldı. Sendikadan yapılan açıklamada "Kariyer basamakları sisteminde ekonomik kazanım sağlamak için öğretmenlerden, PDF notlarına çalışması ve yapılacak sınavdan 70 puan alması isteniyor. Bu öğretmenin uzmanlığını yok sayan, itibarını zedeleyen ve uygulama aşamasında kurumlarda çalışma barışını bozabilecek bir uygulamadır. Eğitim dünyasında tepki çeken bir konu olmaya devam etmektedir. Güncel ekonomik dalgalanmalar içinde alım gücünü kaybeden öğretmenlerimizi maaşına yapılacak zam için sınava girmeye mecbur etmektedir. Tüm öğretmenlerimizi sınava girmeyerek sınavı boykot etmeye ve kariyer basamakları sınavında görev almamaya davet ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı