Eğitim-İş, Eğitim Bir-Sen ve Türk Eğitim-Sen'den yetkiyi aldı

Eğitim-İş, Eğitim Bir-Sen ve Türk Eğitim-Sen'den yetkiyi aldı. 5 ilçede birinci olarak yetkili sendika oldu. Aydın'da üye sayısını artıran Eğitim-İş; İncirliova, Koçarlı, Kuşadası, Kuyucak ve Söke'de yetkili sendika oldu.

Sendika 22.05.2023, 23:35
Eğitim-İş, Eğitim Bir-Sen ve Türk Eğitim-Sen'den yetkiyi aldı

Eğitim camiasının önde gelen sendikalarından biri olan Eğitim-İş, verdiği mücadelenin karşılığını aldı. İl genelinde örgütlü olan Eğitim-İş, İncirliova, Koçarlı, Kuyucak, Söke ve Kuşadasında üyesi sayısını artırarak, yetkili sendika olmayı başardı.

İncirliova, Koçarlı ve Kuyucakta Eğitim- Bir-Senden, Söke ve Kuşadasında da Türk Eğitim Senden yetkiyi alan Eğitim-İş, il genelinde ise en fazla üyeye sahip üçüncü sendika olma özelliğini korudu. Eğitim-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Şaban Özdemir, eğitim emekçilerinin yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizerek, “Aydının 17 ilçesinde örgütlüyüz. Tüm ilçelerde üye sayılarımızı artırdık. 5 ilçede de üye sayımızı yüzde 136 artırarak yetkiyi aldık. İncirliova, Koçarlı, Kuşadası, Kuyucak ve Söke’de yetkili sendika olduk. Gücünü üyesinden alan; söylemiyle etkin, eylemiyle cesur, temsiliyetiyle güçlü sendika olarak tüm eğitim emekçilerinin yanında olmaya devam edeceğiz. Eğitim emekçilerinin umudu olma, emek mücadelesini büyütme kararlılığımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Birlikte başaracağız mutlaka kazanacağız” dedi. Özdemir, Eğitim-İş’e üye olarak güçlerine güç katan tüm eğitim emekçilerine de teşekkür etti. sesgazetesi

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 09 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı