Eğitim Sen Dini Eğitimden Bahsedilmesinden Rahatsız Oldu

Eğitim Sen Şube Başkanı ÖBA Kasım Öğretmen Seminer videolarında Din Öğretimi genel Müdürlüğünün tanıtılmasından rahatsız oldu .

Sendika 19.11.2023, 14:41
Eğitim Sen Dini Eğitimden Bahsedilmesinden Rahatsız Oldu

Eğitim-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Veysel Beyazadam, 19 Kasım 2023 saat 23.59a kadar çevrimiçi yayımlanan seminerleri izleyen eğitimcilerin mesleki çalışma görevlerini tamamlamış sayılarak ücret alabileceğini, izlemeyen öğretmenlerin ise ücret almaya hak kazanamayacağını söyledi. 

Beyazadam, "Bunlar öğretmen arkadaşlarımıza hakarettir, bunlar eğitim emekçilerine ihanettir. Bu şekilde, metazori bir biçimde yol alamazsınız, ideolojik yaklaşım, dayatma var. Toplumu özellikle bu konuya eğilmeye, basını, aydınları, üniversite camiasını bu konuya eğilmeye, düşünmeye davet ediyoruz" dedi. Eğitim emekçileri öğretmenlerin ücret baskısıyla din eğitimi almaya mecbur tutulmasına tepki gösteren Beyazadam,

"Seminer programının öğretmenlere ortalama 900 lira bir ekonomik getirişi var. Şimdi bu din eğitimivideosunu izlemeyen bir arkadaşımız bu paradan mahrum bırakılmış olacak. Yani bakanlık burada, ekonomik yetmezlikler içerisinde örselenen, mücadele eden, yıpranan eğitim emekçisinin ekonomik yetmezliğinden yararlanmaya mı çalışıyor?

Bu kadar iki kuruşa bile muhtaç halde bıraktığınız öğretmen sırf bu parasal ihtiyaçtan kaynaklı sizin istediğiniz yöntemi izlemek zorunda mı? Yani demokratik işleyiş, tutum bu mudur? İktidarı buradan anayasal ilkelere aykırı, tekçi, mezhepçi, yönlendirici ve çerçeveye sığdırmaya çalışan politikalarından derhal vazgeçmeye davet ediyoruz.

Genel merkezimiz de bu uygulamayı yargıya taşıdı" diye konuştu. • İZMİR

cumhuriyet

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı