Eğitim sendikası yöneticilerinden öğretmene şiddet iddiası!

Türk Eğitim-Sen İstanbul 9. No.lu Şube ve Esenyurt ilçe yöneticilerinin, Halil Fahri Orman İlk ve Ortaokulunda bir öğretmene hakaret ve küfür ettikten sonra öğretmeni darp ettikleri iddia edildi.

Sendika 02.12.2021, 23:54
Eğitim sendikası yöneticilerinden öğretmene şiddet iddiası!

Olaya tanık olan öğretmenlerden alınan bilgiye göre saldırı şöyle gerçekleşti:

Türk Eğitim-Sen yöneticilerinin girdikleri öğretmenler odasında gergin bir ortamda gerçekleşen diyalogların ardında zil çalınca öğretmenler derse girmek üzere öğretmenler odasından ayrıldılar. Bu esnada K.Ç. isimli öğretmenle yaşanan tartışmanın ardından sendika öneticileri hakaret ve küfür ettiler. Yaşanan arbede öğretmene yönelik fiziki şiddete dönüştü. Aldığı darbe sonucu yere yığılan öğretmene yerde de tekmelerle vurmaya devam eden sendika yöneticileri orada bulunan öğretmenlere ve okul müdürüne hakaretler ederek okuldan ayrıldılar.

Edinilen bilgiye göre okulda saldırıya uğrayan öğretmen saldırı sonucu aldığı darp raporuyla saldırganlar hakkında şikâyette bulundu.

Sendikacılığın yüz karası eşkıyalar!

Saldırıya uğrayan öğretmenin Eğitim-Bir-Sen üyesi olduğu ve aldığı darp raporuyla saldırganlar hakkında şikâyete bulunduğu öğrenildi. Saldırıya yönelik bir açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen İstanbul 5 No.lu Şube Başkanı Yusuf Sabaz, “Ey sendikacılığın yüz karası eşkıyalar! Şiddetin öğretmene yapılmasına mı, şiddeti öğretmenin öğretmene yapmasına mı, daha da vahimi öğretmeni savunması ve koruması gereken sendika temsilcilerinin bir meslektaşlarını darp etmesine mi yanalım?” ifadelerini kullandı.

“Zorbalığı ile tanınan sözde sendikacı çeteler bu sefer de Esenyutda Halil Fahri Orman İlkokulunda öğretmenlerin gözü önünde öğretmenimizi darp ve akabinde tehdit ettiler.” diyen Sabaz, “Darp raporu alan öğretmenimiz şikâyetçi olmuştur. Adli ve idari sürecin takipçisi olacağız. Eğitim-Bir-Sen İstanbul 5 Nolu Şube olarak, bu eğitimci görünümlü saldırganları bir defa daha kınıyor, yapılanları lanetliyor, hak ettikleri cezaya çarptırılmasını istiyoruz yaptıklarının yanlarına kâr kalmaması için herkesi üzerine düşeni yapmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
HOCA 2 ay önce
Kongrelerinde kavga etmeye alıştırılmış , eğitimci görünümlü eşkiyalar bunlar..
Günün Anketi Tümü
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı