Eski Genel Başkandan Türk Eğitim Sen Seçimleriyle İlgili Baskı İddiası

Türk Eğitim Sen Eski Genel Başkanı Adana Milletvekili İsmail KONCUK Türk Eğitim Sen'in önümüzdeki günlerde başlayacak olan seçim süreciyle ilgili çeşitli iddialarda bulundu.

Sendika 10.10.2021, 12:16 10.10.2021, 12:22
Eski Genel Başkandan Türk Eğitim Sen Seçimleriyle İlgili Baskı İddiası

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İsmail KONCUK bazı şubelerde dışarrdan bazı yapıların adaya olmayacaksın baskısı yaptığını, hatta Kütahya şubesinde şubenini bazı kişiler tarafından basıldığını iddia etti. 

İşte Koncukun o açıklamaları: 

Türkiye Kamu Sen-Türk Eğitim Sen ve bağlı diğer sendikalar Türk milliyetçilerin oluşturduğu en mükemmel ve gıpta edilen bir kutlu yapıdır.

Yakın zamanda sendikaların şube genel kurulları başlayacak ancak Türk Eğitim Sen’den gelen haberler rahatsız edici niteliktedir.

Şöyle ki, bazı şube başkanlarına, sendika dışı güçlerden, bu kongrede başkanlığa aday olmayacaksınız baskısı gelmekteymiş. Kimin Başkan adayı olacağına, sendika dışı güçler karar verecekmiş. Başkan adaylarını onlar tespit edecek ve tek adayla seçimlere girilecek, 2. bir aday, sendika dışı güçlerden izin almadan çıkamayacakmış.

Hatta, Kütahya şubesinin bir takım kişiler tarafından, güpegündüz basıldığı ve mevcut yönetime aday olmayacaksınız, denildiği, yönetimin polis çağırdığı, polisin yanında dahi, açıkça tehdit edildikleri bilgileri gelmektedir.

Bazı illerimizde Türkiye Kamu Sen’in açık düşmanı olan, yandaş, malum sendika yanlısı kişi ya da kişilerin dahi, olaya müdahil olduğu da vakidir. Türkiye Kamu Sen’in hayrına bir iş yapmayacaklarına göre, bu yandaşlardan medet ummak ne demektir?

Ben ömrünün 26 yılını bu teşkilata vermiş, en alttan en üst noktaya kadar, her kademesinde görev yapmış, bir kişi olarak gelen bu bilgilerden büyük rahatsızlık duydum. Ben şu gerçeği çok iyi biliyorum ki, Türkiye Kamu Sen, Türk Eğitim Sen ve bağlı tüm sendikaların Başkan ve yönetim kurulu üyeleri sendikacı olmanın yanında, gerçek bir Türk milliyetçisi ve dava adamıdırlar. Türkiye Kamu Sen sendikal birikimi ve bugüne kadar ortaya koyduğu mücadele ile herkesin gıptayla baktığı büyük bir demokratik kitle örgütüdür.

Türk milliyetçisiyim diyen herkesin, siyasi parti ayrımına girmeksizin, geçmişi mücadeleler ile dolu, bu güçlü ve şerefli yapıyı daha da güçlü kılmak gibi bir görevi vardır.

Bırakınız bu sendikalarımız seçimlerini kendi hür iradeleri ile yapsınlar. Sendikal alanda ne yapılıp ne yapılmayacağına kendi hür iradeleri ile karar versinler.

Bu yazıyı siyasetçi kimliğim ile değil, ömrünün 26 yılını bu teşkilatları yüceltmek için mücadele etmiş, büyük emek vermiş, tüm Türkiye’de sendikamızı gururla anlatmış, bir kişi olarak yazıyorum.

Şayet, önümüzdeki süreçte şube kongrelerine bir dış baskı gelir ve bu durum 420 bin üyeye intikal ederse büyük sıkıntılar yaşanacağı açıktır.

Böyle bir baskı, tabidir ki, güçlü kırılmalara sebep olabilecek sonuçlar doğurabilir. Böyle bir kırılmanın Türk milliyetçilerine hiç bir yarar sağlamayacağını, her aklıbaşında dava arkadaşımız bilmeli ve ona göre davranmalıdır.

Bu işlere karar veren “üst aklı” aklı selime davet ediyor, yol yakınken yanlışlardan dönülmesini bekliyor, gelişmeleri yakından takip ediyorum.

NOT:BU YAZIYI PAYLAŞMADAN GÜNLER ÖNCE, 18 EYLÜL’de İLGİLİ BİR GENEL BAŞKANA GÖNDERDİM VE GEREKENİ YAPMASINI RİCA ETTİM ANCAK HİÇ BİR GELİŞME OLMADIĞI, İŞLERİN DAHA DA KARIŞMASI ÜZERİNE KAMUOYU İLE PAYLAŞMAKTAN BAŞKA BİR YOL KALMAMIŞTIR.

Yorumlar (3)
Hakan 1 hafta önce
Aaaa ne garip? Hiç de öyle şeyler olmazdı bu sendikada. Sen nasıl seçilmiştin acaba? Hatırladın mı?
Sende mi 2 hafta önce
Koncuk efendi İlksan seçimlerinde Türk milliyetcisi dediğiniz sendikamız gözümüzün içine baka baka gidip eğitim-sen dediğimiz pkk yardakcisiyla işbirliği yaptı o başkan dediğiniz adamlarda gıkıni çıkarmadı sendikada bir tane milliyetçi varmi ki çıkmış konusuyorsun
Ahmet Bayram 2 hafta önce
İstanbul Türk Eğitim Sen 6 nolu şubede de adaylara çekilin dendi. Tek aday gidilecek seçimlere maalesef
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 22 Ekim 2021
İmsak 05:38
Güneş 07:02
Öğle 12:56
İkindi 16:06
Akşam 18:41
Yatsı 20:00