Eskişehir'de yurttaki darp olayında ilginç iddialar

Hızır Bey Öğrenci Yurdu’nda görev yapan personeli darp ettiği iddiası hakkında konuşan Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Alp Arslan, “Biz de şikayetçi olacağız. Atatürk ile ilgili paylaşımları, 18 yaş altı evlatlarımızın evlenmesinin önünün açılmasıyla ilgili paylaşımları var" dedi.

Sendika 05.10.2023, 15:34 05.10.2023, 16:42
Eskişehir'de yurttaki darp olayında ilginç iddialar

Hızır Bey Öğrenci Yurdu’nda görev yapan personeli darp ettiği iddiası hakkında konuşan Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Alp Arslan, “Biz de şikayetçi olacağız. Bize ağır hakaretlerde bulunuldu” dedi.

Büro Memur-Sen Eskişehir 2 No’lu Şubesi tarafından Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Hızır Bey Öğrenci Yurdu’nda görevli bir personelin farklı dairelerde görev yapan 3 kişi tarafından darp edilip hakarete uğradığı öne sürüldü. Olayda Fatih Özüdoğru’yu darp ettiği iddia edilen Türkiye Kamu Sen İlTemsilcisi ve Türk Büro Sen Eskişehir Şube Başkanı Alp Arslan, yaşananları ES TV mikrofonlarına anlattı.

BANA OMUZ ATTI BEN DE OMUZ ATTIM

Üyelerine mobbing yapıldığına dair duyumlar aldıklarını ve bu nedenle de üyelerini ziyarete gittiklerini söyleyen Arslan, “Sendikal faaliyet alanlarında düzenli ziyaretlerde bulunuyorum. Bunlardan biri de Gençlik Spor İl Müdürlüğü. Sabahında zaten Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nde göreve başlamalarla ilgili kişilerin göreve başladığı anda sendika üyeliklerinin de göreve başlama evrakları arasında yapıldığı ile ilgili bir duyum geldi. Biz de gidelim yerinde inceleyelim. Arkadaşlarla üyelerimizi ziyaret edelim dedik. Sendikal faaliyetlerin içinde bunlar da var. Yönetim kurulundaki arkadaşlarla beraber Muttalıp bölgesindeki Hızır Bey Öğrenci Yurduna gittik. Oradaki temsilci arkadaşımla bir müddet sohbet ettim. Yurtta yurt müdürünün bizim üyelerimize orada mobbingi ile ilgili duyumlarımız vardı. Onları sormaya gittik. O esnada da bu arkadaş karşıdan geliyordu. Bana omuz attı. Ben de omuz atınca, niye bakmıyorsun dedi bana. Bir itileşme oldu. Karşılıklı küfür etme oldu. Biraz ittirdim. Olay bundan ibaret” diye konuştu. 

ATATÜRK İLE İLGİLİ PAYLAŞIMLARI ÜZERİNDEN SORUŞTURMASI VAR

Arslan, “Buna bakmamamın sebebi daha önce Gündüz Alp Öğrenci Yurdu’nda yurt müdürüyken Atatürk ile ilgili paylaşımları, 18 yaş altı evlatlarımızın evlenmesinin önünün açılmasıyla ilgili paylaşımları vardı. Bununla ilgili soruşturması var.  Görmek, yüze yüze gelmek istemediğim bir arkadaş. Kendisi bize bir sürtüşmede bulunduğu için biz de bir itekleme oldu” şeklinde konuştu.

“BİZ DE ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ”

Arslan konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bunun üzerine bir sendikanın, yetkili bir sendikanın bu kişi hakkında şiddete uğradığı veyahut mağdur olduğu şeklinde sosyal medya paylaşımları beni üzdü. BunlarınAtatürk ile ilgili düşünceleri, 18 yaş altı evlatlarımızın evlenmesiyle ilgili ve hatta Türkçe Olimpiyatları’nı öven sözleriyle ilgili bu arkadaşa tepki göstermeleri gerekirken, bu arkadaşların bunun mağdur olduğunu iddia ediyorlar. Ben buradan yetkili sendikanın ona sahip çıkan sendikanınyöneticilerine bu arkadaşın devlet memuriyetine nasıl devam ettiğini sorgulamaları gerektiğini söylüyorum. Arkadaş şikayetçi olmuş. Biz de şikayetçi olacağız. Bize ağır hakaretlerde bulunuldu. Olay bundan ibaret.Olay oradaki olay değildir. Olay sendikal bir olaydır.”

Kaynak : Meltem Karakaş

https://www.anadolugazetesi.com/eskisehir-de-yurttaki-darp-olayinda-ilginc-iddialar-230124.html

Eskişehir Anadolu Gazetesi

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı