HAK-İŞ, KAMU TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ ÇERÇEVE PROTOKOLÜ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

HAK-İŞ Konfederasyonu, Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolünü en kapsamlı ve başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için hazırlıklarına başladı.

Sendika 13.01.2023, 23:06
HAK-İŞ, KAMU TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ ÇERÇEVE PROTOKOLÜ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

Kamu işçileri adına 11 Ağustos 2021 tarihinde imzalanan 2021-2022 yıllarını kapsayan Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü 31 Aralık 2022 tarihinde sona erdiğini belirten sendika, 

HAK-İŞ olarak, yeni dönemde imzalanacak olan Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü için hazırlıklar gündemimizdedir. dedi.

Sendika tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

HAK-İŞ, Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolünün temsil ettiğimiz kamu işçilerinin beklenti ve sorunlarını çözecek şekilde olması için çalışmalarını kapsamlı şekilde yürütüyor. 

Bu çerçevede HAK-İŞ Yönetim Kurulu kararıyla; 2023 – 2024 dönemi Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü hazırlıklarına başlanmıştır. 

HAK-İŞ Konfederasyonu adına süreci yönetmek ve yürütmek amacıyla HAK-İŞ Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Koordinasyon Kurulu oluşturulmuştur. 

Hazırlık çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolünün bir an önce imzalanabilmesi amacıyla oluşturulacak taslak çalışmamız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve TÜHİS yetkilileri ile paylaşılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
banner183
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı