Kamu -Sen, Memur Taleplerini Madde Madde Açıkladı!

Türkiye Kamu Sen Bölge İstişare toplantısında konuşan Genel Başkanı Önder Kahveci Refah payı, 3600 ek gösterge, bayram ikramiyesi, yardımcı hizmetler sınıfı, kira yardımı, gelir vergisi hususlarına değindi.

Sendika 03.10.2023, 16:51
Kamu -Sen, Memur Taleplerini Madde Madde Açıkladı!

Mersinde konuşan Genel Başkan Önder Kahveci, memurlara refah payı, yardımcı hizmetler sınıfı, 3600 ek gösterge, bayram ikramiyesi, kira yardımı, gelir vergisi konularında sonuç alıncaya kadar mücadeleye devam edileceğinin altını çizdi.

ÖNDER KAHVECİ: ENFLASYON KADAR ARTIŞ “SIFIR” ZAM DEMEKTİR, REFAH PAYI UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLMELİDİR

Genel Başkanımız Önder Kahveci, Enflasyon kadar bir artışın sıfır zam anlamına geldiğini ifade ederek, “Enflasyonun üzerinde bir maaş zammı ve refah payı uygulaması hayata geçirilmelidir” dedi. Kahveci, “Dönem sonlarında verilecek olan enflasyon farkı sıfır zam anlamına gelmektedir. Bu da memurların maaşlarını artırmak değil enflasyona endekslemek anlamını taşımaktadır.

ÖNDER KAHVECİ: YAŞANAN TÜM SORUNLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Toplu Sözleşme masasında masaya taşınan bütün sorunların takipçisi olacaklarının altını çizen Genel Başkan Önder Kahveci, “Daha önce de daha önce de kamuoyuyla paylaştığımız:

1- 8 bin 77 TLlik ek ödemenin taban aylığa yansıtılması ve emekli maaşlarına da eklenmesi,

2- Yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının genel idari hizmetler sınıfına alınması,

3- Verilen sözler gereğince birinci dereceye gelen tüm kamu görevlilerinin ek gösterge rakamlarının 3600e yükseltilmesi,

4- Başta kira yardımı olmak üzere ülkemizdeki sosyo-ekonomik yapıya uygun yeni yardım kalemlerinin belirlenmesi,

5- Mevcut sosyal yardımların yükseltilerek kamu çalışanlarının ve aile bireylerinin durumlarına uygun sosyal yardımlardan etkin bir biçimde faydalanmalarının sağlanması,

6- Bayram ikramiyesi

7- Memurlarımızın ekonomik sorunlarının çözümü, enflasyonun üzerinde bir maaş zammı, geçmiş dönem zararlarının telafisi ve alım güçlerini artıracak olan refah payı uygulamasından geçmektedir. Yıllardır dile getirdiğimiz üzere refah payı Türkiye Kamu-Sen’in olmazsa olmazıdır, kırmızı çizgisidir.

8- Mühendis, avukat, akademisyen, şef, tekniker, teknisyen, araştırmacılar ve benzer meslek grubu çalışanlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi,

9- Gelir vergisi oranlarının %15e sabitlenmesi konularındaki taleplerimizi asla gündemden düşürmeyeceğiz. Sonuç alıncaya kadar bu yoldaki mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak:kamubiz.com

Yorumlar (1)
YHS 2 ay önce
YHS PERSONELLERİNE VERİLEN GİH KADROSU SÖZÜNÜ HATIRLAYIN. BİZLERİN ÇİLESİ NE ZAMAN BİTECEK?
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı