KİMDİR BU YILDIRIM DEMİRCİ?

Eğitim Bir Sen'in kurucularından Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yıldırım Demirci, Eğitim-Bir-Sen yöneticilerini hedef göstererek sosyal medya hesaplarından yaptığı asılsız iddialar nedeniyle EBS Genel Kurulu Tarafından sendikadan ihraç edilmişti. İhraç edilmesinin ardından EBS yöneticilerini hedef almaya devam eden Yıldırım Demirci Tanıl Karakuş Tarafından sert şekilde eleştirildi.

Sendika 25.09.2023, 13:53
KİMDİR BU YILDIRIM DEMİRCİ?

İşte Tanıl Karakuş kaleminden Yıldırım Demirci yazısı:

Siyaset ve sendika çevrelerinde çok yol ayrılıkları gördü bu ülke. Ayrılıklar gördü, kavgalar gördü, dönmeler, dönekler gördü. Ancak böylesine vefasızlığı, kadir kıymet bilmezliği, hadsizliği ve seviyesizliği görmedi. İftiranın, yalanın, çarpıtmanın, hedef göstermenin de bir sınırı, seviyesi, izanı olmalıydı.

Kimdir bu Yıldırım Demirci? Yıldırım Demirci, yazdıklarından da anlaşıldığı gibi kimsenin olmadığı zamanlarda, kuruluş günlerinde rahmetli M. Akif İnan’ın Tuzla temsilciliğini kurmakla görevlendirdiği kişi. Anlaşılan o ki “kimse yokken” verilen bu geçici görevlendirmenin bedelini, yıllar içinde sendika yöneticileri Yıldırım Demirci’ye bir türlü ödeyememiş!

Müdür yardımcılığı, okul müdürlüğü, şube müdürlüğü gibi geldiği bütün makamlara sendikal referansla ve 76. Madde ile atanmasına rağmen bedeli bir türlü karşılanamayan bir kuruculuk. Nasıl bir bedelse öde öde bitmiyor. Hani Allah rızası için yapmıştı, hani hak için, erdem için yapmıştı. Hepsi sadece boş laf.

Menfaatin, beklentinin, atamaların, her gittiği yerde sebep olduğu huzursuzluğa, geçimsizliğe ve verimsizliğe rağmen kuruculuk hatırına sahiplenmenin, yer değiştirerek üretilen çözümlerin devam ettiği dönemlerde, sendika yöneticilerine, “abi emrinizdeyim” menfaatin bittiği yerde ise aylar süren iftiralar, seviyesiz sataşmalar, hakaretler, çarpıtmalar ve hedef göstermeler. Dışarıdan bir gözle sabredemeyerek bu paylaşımı yapıyorum. Yerine göre sendika yöneticilerini ben de eleştirdim, kızdım, ancak bu yöneticilerin nasıl bu kadar sabırlı olduklarını da anlamakta zorlanıyorum.

Yıldırım Demirci; kurucu olmakla övündüğün sendikada gördüğün yanlışları düzeltmek için aday olmalıydın, olamadın. Şube müdürü olarak amir pozisyonunda yıllarca görev yaptığın ilçede yüzü aşkın okul müdüründen üç kişi bile toplantılarına katılmadı, sana hak vermedi, ders almadın, yüzün bile kızarmadı. Şube alanındaki üç ilçede görev yaptın, hiçbir ilçede hatırın olmadı. Giyim kuşamınla, görüntünle, hasılı yapıp ettiklerinle görenlerin üzüldüğü, acıdığı ancak daha çok kızdığı bir zavallı oldun. Sana verilen değere karşı yaptıklarınla, iyiliğin, vefanın ve adamlığın, teşkilatçılığın içini boşalttın, yazık ettin, kul hakkına girdin. Dünyanı da eğer haklarını helal etmezlerse ahiretini de berbat ettin.

Kongre salonundan çıkarıldın, üç yüz küsür delegenin oyuyla sendikadan tart olundun ders almadın. Seni muhatap bile almayan, asaletinden susan, çamurundan korunmaya çalışan ve seviyene inmeyen, sorumluluk taşıyan yöneticilerin suskunluğu bile seni yola getirmedi. Dönüşü olmayan yola girdin. Oturduğun şube müdürlüğü koltuğu, çay getiren çaycı, yazı yazan memur, aksattığın işleri toparlamaya çalışan şefin utandı, sen utanmadın. Zaten bu kadar yaptıklarını ancak bir utanmaz  yüz, köseleye dönmüş suratınla yapabilirdin, tam da onu yaptın.

Normal bir hukuk devletinde şube müdürlüğü gibi saygın bir görevde olan kişinin; bir zamanlar üyesi olduğu sendikanın yöneticilerini, bitmeyen makam hırsı ve arsızlığı yüzünden, sosyal medyası ve basın üzerinden, oturdukları siteye, açık adreslerine kadar yazarak hedef göstermesinin, iftiralar atmasının, resimlerini yayınlamasının bir bedeli olmalıdır. Bu yapılanların idari, disiplin ve adli yönden bir karşılığı yoksa, biz nasıl hukuk devleti olacağız? Görevleri gereği göz önünde olan, hedef olan, yerine göre polis koruması verilen bu insanlar, çarşaf çarşaf adresleri yayınlanan evlerine nasıl güvenle gidecek?

Ortada neresinden baksan elinde kalan tuhaf bir durum, eleştiri adına seviyesiz paylaşımlar ve hiçbir yasal çerçevesi olmadan önüne gelene saldıran zavallı bir şube müdürü vakası var. Umarım, sendika yöneticilerinin sabrı dışında bir çözüm bulunur, yoksa giderek her türlü provokasyona açık bir süreç giderek kontrolden çıkıyor. Rahmetli genel başkan, adam zannederek görev verdiği kişinin bugün yaptıklarını görseydi, imzaladığı o yazıyı çöpe atar ve bu hadsizliğin hesabını mutlaka sorardı.

 A Tanıl KARAKUŞ

Yorumlar (5)
Bilal Kurucu 2 ay önce
Karakuş...Rahmetli Fikir,edebiyat ve aksiyon adamı Akif İnan damı adam yoklugundan vazifelendirildi.Senin gibi düşünen birini daha tanıyorum.Ahmet Özer başkanla genel baskanlık yarışına girdiğinde bizim yanımızda;"Nedir bu Akif İnan Akif İnan......gerisini yazmakdan haya ederim.Benzer dusunce.Ufkunuz acık olsun.Zirvenin çocukları.
Bilal Kurucu 2 ay önce
Karakuş...Rahmetli Fikir,edebiyat ve aksiyon adamı Akif İnan damı adam yoklugundan vazifelendirildi.Senin gibi düşünen birini daha tanıyorum.Ahmet Özer başkanla genel baskanlık yarışına girdiğinde bizim yanımızda;"Nedir bu Akif İnan Akif İnan......gerisini yazmakdan haya ederim.Benzer dusunce.Ufkunuz acık olsun.Zirvenin çocukları.
Hasan Sapmaz 5 ay önce
Anlaşılan arpayı bol.almisssin karakuş.
Yıldırım hoca sen sağda solda saklaniyoken ben burdayım diyenlerdenim.
El edep el insaf
Sen kimsin ne emegin var bu teşkilatta utanmadan sıkılmadan yildirim hocaya yazsin.
Herifsen adamsan genel merkeze çağrı yap
Her kes sendikan önce ve sonra mal varlığını açıklasın.
harun 6 ay önce
tanıl karakuş kimdir?..
yunus 6 ay önce
kimdir bu karakuş
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı