"MEB Görevde Yükselme Sınav sürecini bir an önce tamamlamalıdır"

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı MEB'e seslenerek ''Millî Eğitim Bakanlığı 9 Temmuz 2023 tarihinde yaptığı ve sonucunu açıkladığı Görevde Yükselme Sınav sürecini daha fazla geciktirmeden bir an önce tamamlamalıdır.'' dedi.

Sendika 28.11.2023, 20:47
"MEB Görevde Yükselme Sınav sürecini bir an önce tamamlamalıdır"

ÇAKIRCI açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Millî Eğitim Bakanlığı 9 Temmuz 2023 tarihinde yaptığı ve sonucunu açıkladığı Görevde Yükselme Sınav sürecini daha fazla geciktirmeden bir an önce tamamlamalıdır.

Görevde yükse atama takviminin ivedilikle yayımlanmalı; yerleştirmelerde adayların yazılı sınav başarı sıralamasının dikkate alınarak, hakkaniyet ve adalet ilkelerini esas alan bir değerlendirme sürecinin işletilmeli, sınav öncesi açıklanan tüm kadrolara boş kalmayacak şekilde atama yapılmalıdır.

Ayrıca yazılı sınav başarı taban puanını 60, sözlü başarı taban puanın 70 olması nedeniyle geçmiş yıllarda MEB’in adayların yazılı sınavda aldığı puanın aynısını mülakatta da vermesinden dolayı mağduriyetler yaşanmıştı. Benzer mağduriyetin bir daha yaşanmaması için adayların başarı sırası dikkate alınarak mülakatta sözlü taban puanın en az 70 olduğu gerçeği de gözden kaçırılmamalıdır.

Yorumlar (1)
Zülkif 3 ay önce
Görevde yükselenlerin de maaşı derhal düşürülsün.
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı