Memur-Sen’den ‘Sözde Gazeteciler’e Suç Duyurusu

Memur-Sen, 24 Aralık tarihinde gerçekleştirilen Büyük Gazze Yürüyüşüne katılanlara yönelik hakaret içerikli ifadeler kullanan “Sözde Gazeteci” Fatih Altaylı’ya ve Şehit Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan'ın babası Mehmet Aslan'a kullandığı çirkin ifadeler nedeniyle Can Ataklı’ya suç duyurusunda bulundu.

Sendika 28.12.2023, 23:00
Memur-Sen’den ‘Sözde Gazeteciler’e Suç Duyurusu

Ankara Adliyesi önünde Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Ankara 2 No’lu Baro Başkanı Av. Sabri Hafif, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar ile birlikte birçok STK temsilcisinin katılımıyla bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Burada konuşan Genel Başkan Yalçın, Fatih Altaylı ve Can Ataklı’nın büyük gaflet bir içinde bulunduğunu belirterek, “Şehitlerimiz ve Filistin’de yaşananlar üzerinden bu kirli söylemleri gerçekleştirenlerin hangi karaktere sahip olduğunu biz çok iyi biliyoruz. Halkımızı kin ve düşmanlığa tahrik eden Fatih Altaylı’nın 28 Şubat sürecinde takındığı tutumu da unutmuş değiliz. Bizler gerek ülkemizdeki gerekse dünyadaki zulme karşı sesimizi yükseltmeyi sürdüreceğiz. Böylesine hassas konularda vatandaşlarımıza kurulan cümleleri de sineye çekecek değiliz. Altaylı’nın sarf ettiği çirkin sözler nedeniyle o gün Tandoğan’a gelen vatandaşlarımıza özür borcu var. Eğer beklenen özür samimi bir şekilde gelmezse bu kampanyamızı büyüterek devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.
Gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından Ali Yalçın başta olmak üzere diğer STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Fatih Altaylı ve Can Ataklı hakkında suç duyurusuna bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı