O ilde hem Eğitim Bir-Sen hem de Türk Eğitim Sen yetkili sendika olduklarını açıkladı

O ilde hem Eğitim Bir-Sen hem de Türk Eğitim Sen yetkili sendika olduklarını açıkladı

Sendika 29.05.2023, 13:44
O ilde hem Eğitim Bir-Sen hem de Türk Eğitim Sen yetkili sendika olduklarını açıkladı

Geçtiğimiz günlerde Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Başkanı Harun Öcal, Nevşehirde yetkili olduklarını açıklamıştı. Ancak sitemize ulaşan Türk Eğitim Sen (TES) Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, resmi rakamlarla yetkili sendika olduklarını açıkladı.

ALGIYLA DEĞİL RESMİ RAKAMLARLA TÜRK EĞİTİM SEN NEVŞEHİRDE YETKİLİ SENDİKA OLMUŞTUR.

Türk Eğitim Sen 30 yıldır sendikal faaliyetinde ne iktidarların saha sorumluluğunu, ne marjinal ideolojilerin temsilciliğini ne de terör unsurlarının taşeronluğunu yapar. Türk Eğitim Sen; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ve kuruluş değerlerini temel ilke kabul ederek, kırmızı çizgi kabul etmiştir. Türk Eğitim Sen’de Anayasanın ilk üç maddesinde ifadesini bulan Türkçemizi, bayrağımızı, İstiklal Marşımızı, İnsan haklarına saygıyı, laikliği, Cumhuriyeti Atatürk’ü görürsünüz.

Türk Eğitim Sen; Türk Milletinin milli refleksi, Kuvayı Milliyesi, Müdafayı hukuk cemiyetidir. Tüm bu milli reflekslerinin yanında çalışanların özlük ve mali haklarını İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi ışığında geliştirmeyi hedefleyen Türk Eğitim Sen çalışanların sosyo ekonomik refah ve yaşam seviyesini büyük ve müreffeh Türkiye ülküsüyle gerçekleştirmeyi amaç edinmiştir.

İnandık başaracağız dedik 2023 yılında Türk Eğitim Seni Nevşehirde 2140 net üye ile hep birlikte yetkili sendika kıldık. İlçeler bazında ise Nevü, Gülşehir Avanos, Kozaklı, Ürgüpte eğitim çalışanlarının teveccühü ile yetkili sendika olduk.Şimdi sıra tüm Türkiyede Türk Eğitim Seni yetkili sendika olarak çalışanların gerçek temsilcisi yapmaktır. Katkı ve desteklerinden dolayı her bir üyemize, teşkilatımızın her bir mensubuna, eğitim çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum. İnanıyoruz ki gelecek eğitimle gelecek.

TAYFUR URGENÇ
ŞUBE BAŞKANI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı