Pansiyonlu Okullardaki Müdür Baş Yardımcıları Yazısı

Liyakat-Sen tarafından Pansiyonlu Okullardaki Müdür Baş Yardımcıları konulu 1 Aralık 2023 tarihli resmi yazı Cumhurbaşkanlığı'na gönderildi.

Sendika 05.12.2023, 16:29 05.12.2023, 16:47
Pansiyonlu Okullardaki Müdür Baş Yardımcıları Yazısı

903.02.01/272 Sayılı Liyakat-Sen Genel Başkanı Emir Kazak imzalı resmi yazıda 2698 Sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Okul Pansiyonları Kanununun 8. Maddesinde Pansiyonlu okullarımızdaki yemek hizmetinden ücretsiz olarak yararlanacak personel; “Okul müdürü, pansiyonlarda görevli müdür yardımcısı, belleticiler, memurlar ve hizmetliler ile nöbetçi oldukları günlerde öğretmenler pansiyon tabelasına dâhil edilerek yönetmelikte belirtilen esaslar çerçevesinde ücretsiz yemek yerler.” hükmü ile belirlenmiş olmasına rağmen Pansiyonlu okullarımızda görev yapan, okul pansiyonunun her türlü ihale vb. iş ve işlemlerinde görev alan Müdür Baş Yardımcılarına ücretsiz yemek imkânı verilmemiştir.

Günümüzün ekonomik koşullarında, kamu çalışanlarının alım gücü her geçen gün düşerken memurlar, yüksek enflasyon altında ezilmektedir. İlgi Kanunun 8. Maddesine Müdür Baş Yardımcılarının da ücretsiz yemek yemelerine dair düzenleme yapılması, pansiyonlu okullarda görev yapan Müdür Baş Yardımcılarının söz konusu mağduriyetini giderecektir. denilmiştir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı