Sendika Karşıtı Davranışlar

Her gün yeni bir sendika karşıtı davranış!

Sendika 18.09.2023, 19:27
Sendika Karşıtı Davranışlar

TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, "Anayasamız, yasalar ve ülkemizin imzaladığı uluslararası sözleşmelerle güvence altına alınan sendikal hak ve özgürlükleri engelleyen işverenlerle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek." dedi.


Alemdar, yaptığı yazılı açıklamada, 16 milyon 413 bin sigortalı işçiden 2 milyon 421 bininin sendikalı olduğunu belirterek, sendikalı işçisi sayısının yüzde 14ler civarında olduğunu hatırlattı.

VERİM ARTAR

Sendikal hak ve özgürlüklerin yasal güvence altında olmasına rağmen birçok işverenin sendikal örgütlenmeyi engelleyen tutum ve davranışlar sergilediğini aktaran Alemdar, sendikal örgütlenme karşıtı tutum ve davranışların her geçen gün yenisiyle karşılaştıklarını anlattı. Eyüp Alemdar, Koop-İşin AVMlerde örgütlendiği iş yerlerinde huzur ve refahın sağlandığını ve işletmelerde verimlilik artışının yaşandığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

BEDELİNİ ÖDEYECEKLER

"Milli Eğitim, İçişleri, Adalet bakanlıklarından tüm yargı kurumlarına kadar birçok kamu iş yerinde örgütlü Koop-İş Sendikasını yasa dışı oluşum olarak niteleyenler bunun bedelini yargı önünde ödeyecektir. Sendikamız, Türk Ceza Kanununun 90. maddesi gereğince sendikal örgütlenmeyi kötü niyetle engelleyen işverenden davacı olacaktır. Herkes bilmeli ki Anayasamız, yasalar ve ülkemizin imzaladığı uluslararası sözleşmelerle güvence altına alınan sendikal hak ve özgürlükleri engelleyen işverenlerle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek."

AYDINLIK

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 03 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı