Şeytan Ayrıntıda Gizlidir!

Önder Kahveci'den "Hutbe" Tartışmaları Yorumu: Şeytan Ayrıntıda Gizlidir!

Sendika 20.01.2024, 23:27
Şeytan Ayrıntıda Gizlidir!

Türkiye Kamu-Sen, Kulp Kaymakamı Burak Akellerin Cuma namazında cami imamının hutbe esnasında şehitleri çıkartarak anmamasına karşı gösterdiği tepkiye destek verdi.

Türkiye Kamu-Sen, Kulp Kaymakamı Burak Akellerin Cuma namazında cami imamının hutbe esnasında şehitleri çıkartarak anmamasına karşı gösterdiği tepkiye destek verdi. Sendika adına yapılan açıklamada, kaymakamın vatan sevgisi ve şehitlere saygısının önemine vurgu yapıldı.

İşte o açıklama:

“Şehitlerimizin emanetine sahip çıkan Kulp Kaymakamı Burak Akeller’e Türk milleti ve Türkiye Kamu-Sen adına bir kere daha teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyen Genel Başkanımız Önder Kahveci, “Biz de bu sözde sendikaların, kuş uçmaz kervan geçmez dağlarda nöbet tutan Mehmetçik sevgisinin nereye kadar olduğunu bir kere daha gördük! Biz de vatan uğruna can veren sayısız şehidimizin bu sözde sendikaların nezdinde bir üyeleri kadar bile kıymet-i harbiyesinin olmadığını bir kere daha gördük” dedi.

Genel Başkan Kahveci açıklamasında;

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde Cuma namazında, tüm camilerimizde okutulması zorunlu olan Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı hutbenin, şehitlerle ilgili kısmını sansürleyen imamı uyaran ve hutbenin tamamının okutulmasını sağlayarak şehitlerimizin emanetine sahip çıkan Kulp Kaymakamı Burak Akeller’e Türk milleti ve Türkiye Kamu-Sen adına bir kere daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu topraklar şehitlerimizin mübarek kanlarıyla vatan olmuş, Devletimiz şehitlerimizin emekleri ve kanları üzerinde yükselmiştir. Bu vatanın sınırları içinde nefes alan her canlının üzerinde, şehitlerimizin hakkı vardır. Türkiye Cumhuriyeti’nin hiçbir memurunun, bir hutbenin işine gelmeyen yanlarını sansürlemek ve şehitlerimizi yok saymak haddine değildir.

Yorumlar (4)
furkan koçak 1 ay önce
Başkan ,olayları farklı yerlere çekmene gerek yok,burdan ekmek çıkmaz size....imam Şehit ailesine mensup ve kardeşi polis olan bir diyanet görevlisi ....kimsenin vatan ,millet sevgisini sorgulayamazsın ...soruşturmanın sonucunu bekliyelim.
rauf 1 ay önce
kaymakam hutbe takipçisimi ? evet bende imamın yaptıgını doğru bulmuyorum ama kaymakam anlatır uyarır soruşturur devlet işi sokak işine benzemez yaralamayın beceremiyorsanız bırakın
EĞİTİMCİ 1 ay önce
MÜLKİ AMİR ŞİDDET UYGULUYOR SENDİKACI TEŞEKKÜR EDİYOR. ÇAĞ DIŞI ZİHNİYET. SORUŞTURMA AÇ GEREĞİ NEYSE OLUR
Kemal 1 ay önce
Suni gündem bu iki sarı sendika memur emeklisine 8000 bin TL hakkı için bu uğraşması palavradan kim milliyetçi kim dinci yemez emekli memur aç aç aç aç
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı