SOYKIRIMIN SUÇ ORTAKLARI

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Talat Yavuz ''Facebook, belki de kendilerinin kurguladıkları hesaplar aracılığı ile “marka ihlali” bahanesiyle şikayet ettirdikleri hesapları bir bir kapatıyor.'' dedi.

Sendika 04.12.2023, 22:43
SOYKIRIMIN SUÇ ORTAKLARI

YAVUZ açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Gazze’de vahşet yeniden başladı. İsrail terör örgütü bir hafta ara verdiği soykırıma kaldığı yerden devam ediyor.

Batı başkentlerinde yürüyen yüzbinlere inat yönetimleri, adeta soykırımı izliyor, teşvik ediyor, destekliyor. Başta ABD olmak üzere aklımızla dalga geçen açıklamalar yapıyorlar.

“Gazze’de kalıcı ateşkesi desteklemiyoruz.” Peki, neyi destekliyorsunuz? Bebeklerin, kadınların katledilmesini, şehrin yerlebir edilmesini. Yani barbarlığı, soykırımı, hesabı bir gün mutlaka sorulacak vahşeti destekliyorsunuz.

Böyle yazarak aslında batılı yöneticilerin olmayan vicdanlarına seslenmiyoruz. Hem tarihe not düşüyor hem de hâlâ batı kafasıyla yorum yapan, akıl veren kör gözlere uyanın demiş oluyoruz.

Modern dünyanın gözü önünde yapılan soykırıma sadece devlet yöneticilerinin değil son günlerde bazı sosyal medya şirketlerinin de ortak olduğunu görüyoruz. İçine düştükleri çıkmazdan, tepki veren kullanıcıların hesaplarını kapatarak kurtulacaklarını zannediyorlar.

Facebook, belki de kendilerinin kurguladıkları hesaplar aracılığı ile “marka ihlali” bahanesiyle şikayet ettirdikleri hesapları bir bir kapatıyor.

Tabi akla şu sorular geliyor: Kendi kurdukları ortamlarda kendilerini zora sokacak paylaşımlara neden izin versinler? Biz ne zaman kendi sosyal medyamızı kuracağız?

Silah sanayi, bankacılık, tarım, ticaret, sosyal medya ne varsa alternatifini kurmak zorundayız. Gördük ki ambargo Kıbrıs çıkarmasında olduğu gibi silahlarımıza şimdi ise sosyal medyaya uygulanıyor.

Dünyayı esir alan siyonist çeteye karşı topyekün bir mücadeleyi göze almalıyız. Bir taraftan batının sahte yüzünü deşifre etmek, ürünlerini boykot etmek, beraberinde de alternatiflerini üretmek gerekiyor.

Soykırıma karşı yükselen sesi kısmak artık mümkün değil. Ancak bu kadar pişkinlik ve çelişki ile batılı siyasetçiler, medya ve iş dünyası nereye kadar ayakta kalabilecek merak ediyorum.

Kapatılan sosyal medya hesaplarımız kısılan sesimiz olmayacak ve sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Gazze’deki vahşet bir gün son bulsa da bizim sizinle olan kavgamız bitmeyecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı