Talip Geylan, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili önemli açıklama

Talip Geylan, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile alakalı önemli açıklama yaptı.

Sendika 09.11.2022, 21:31
Talip Geylan, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili önemli açıklama

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan Öğretmenlik Meslek Kanunu ile alakalı sosyal medya üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

ÖMK KONUSUNDA, AYM SÜRECİ HIZLA TAMAMLANMALIDIR.

Anayasa Mahkemesi, ÖMK konusunu esastan görüşme öncesinde, MEB ve sendikaları sözlü dinleme kararı aldı. Tebrik ediyoruz. Mahkeme doğru bir tutum sergiledi. Keşke, yasanın hazırlık sürecinde de benzer şekilde çalışanlara kulak verilmiş olsaydı. 23 Ekim 2018’den beridir meslektaşlarımızın beklentilerini ve mesleğimizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir kanunun çıkarılması için samimi mücadele ortaya koyan Türk Eğitim Sen olarak, AYM çağrısına icabet edecek ve görüşlerimizi paylaşacağız. Başta sınav konusu olmak üzere kanunun arazlı yönleri mutlaka revize edilmelidir. Ancak bu noktada bir husususa dikkat çekmek istiyorum: Bilindiği üzere kariyer basamaklarının ilk uygulandığı yıllarda Anayasa Mahkemesi, açılan dava üzerine sınavdan sonra bazı hususları ptal etmiş ve sonraki süreçte buna dair düzenleme yıllarca yapılmamıştı.

İşte Anayasa Mahkemesinin ÖMK İçin Dinleyeceği En Yüksek Üyeye Sahip 3 Sendika    İşte Anayasa Mahkemesinin ÖMK İçin Dinleyeceği En Yüksek Üyeye Sahip 3 Sendika

Dolayısıyla, önümüzde kısa bir süre kaldığı gözönünde bulundurularak, hem AYM’nin hem de @tcmeb ’in karar alma süreçlerini en hızlı şekilde yürütmesi hayati bir husustur. Öğretmenlerimizi, daha önce olduğu gibi, yıllarca sürecek belirsizliğe mahkum etmeye kimsenin hakkı yoktur. ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
ÖĞRETMEN 5 ay önce
BAŞKA İPTAL İSTE.ÖĞRETMENLER ODASINDA 2 LİK İSTEMİYORUZ.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 20 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı