Turizmci usta öğreticilerin talepleri MEB'e İletildi

Turizmci usta öğreticilerin talepleri MEB'e İletildi

Sendika 24.05.2022, 20:24
Turizmci usta öğreticilerin talepleri MEB'e  İletildi

Turizmci Usta Öğreticiler;Devlet Memurları Kanununun 16.12.2006 tarih ve 26378 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 89’uncu maddesi “Bakanlar Kurulu Kararı eki Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Esasların 9’uncu Maddesine” göre geçici personel olarak istihdam edilmektedir. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde yaklaşık 1300 Turizmci Usta Öğretici bulunmaktadır. 

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde öğretmenlerin verdiği eğitimin yanında, özellikle uygulama alanlarında Turizmci Usta Öğreticilerin katkısı, mesleğinde eğitim almış, sahada bulunmuş, piyasadaki bilgi, birikimi ve donanımıyla teorinin pratiğe dönüşmesinde geçişi sağlayan bir köprü niteliğindedir. İşletmelerin çalışanlarından beklentilerini, sektördeki deneyimleri sayesinde bilen ve bunları göz önünde bulunduran Turizmci Usta Öğreticiler, eğitimi bu yönde vererek kaliteyi arttırmaktadır. 

Eğitim Gücü Sen olarak gerek Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde Turizm alanında eğitim alan öğrencilerin yetişmesinde, gerekse sektörün beklentilerini karşılayacak nitelikli personel yetiştirilmesinde etki ve katkısı olan “Turizm Usta Öğreticilerin” sorun ve talepleri ile ilgili gerekli çalışmanın yapılması ve 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu doğrultusunda tarafımıza bilgi verilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığına resmi talepte bulunduk.

Turizmci Usta Öğreticiler (1).pdf 20%x

Eğitim Gücü Sen

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı