Vergi Dilimi Yüzde 15'e Sabitlenmelidir

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 3 nolu Şube Başkanı Erol Ermiş ''Yoksulluk sınırının altında maaş alanların vergi dilimi %15'e sabitlenmelidir ki bu kesimler ikinci altı ayı kapsayan zamdan bir fayda görebilsinler. Sabit gelirliler için üçüncü vergi dilimine girmek ise hepten gayr-i âdilane.'' dedi.

Sendika 05.08.2023, 23:34 05.08.2023, 23:36
Vergi Dilimi Yüzde 15'e Sabitlenmelidir

ERMİŞ açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Normal koşullarda vergi dilimi, kişinin kazancına göredir. Uzun yıllar, yıl içinde iki vergi dilimine muhatap olan çalışan kesimler, epeydir üçüncü vergi dilimini de görmeye başladı. Son yıllarda vergide yapılan bazı düzenlemeler bile çalışanların önemli bir kısmı açısından bu durumu değiştiremedi. Hayat pahalılığı ile mücadele eden sabit gelirliler için vergi dilimleri esaslı bir problem haline geldi. Gelinen noktada rahatlatıcı yeni bir vergi düzenlemesine ihtiyaç olduğu açıktır. Bu dogrultuda:

Yoksulluk sınırının altında maaş alanların vergi dilimi%15e sabitlenmelidir ki bu kesimler ikinci altı ayı kapsayan zamdan bir fayda görebilsinler. Sabit gelirliler için üçüncü vergi dilimine girmek ise hepten gayr-i âdilane.

Gelir vergisinde düzenleme yaparak yoksulluk sınırının altında kalan çalışan gruplarının vergi dilimini%15e sabitleyenler, hem dar gelirlilerin yanında olduklarını göstermiş olurlar hem tarihe geçerler hem de vergi konusunda adaletsizliğin yaşandığı toplumlar için örnek ve umut olurlar.

Ekonominin dümeninde bulunan Maliye Bakanı sayın Mehmet Şimşek  bu çağrıya kulak vermeli ve vergi reformuna öncülük etmelidir.

Yorumlar (1)
Arif KOÇ 2 ay önce
%15' E SABİTLEME İŞİNİ BEKLİYORUZ...
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı