'' Yüzde 30'luk Bir Zam Kesinlikle Memurun İhtiyacını Karşılamamakta"

Kesk Dönem Sözcüsü Şahin: "6 Aylık Enflasyon Karşılığında Yüzde 30'luk Bir Zam Kesinlikle Memurun İhtiyacını Karşılamamakta"

Sendika 07.01.2023, 11:47
'' Yüzde 30'luk Bir Zam Kesinlikle Memurun İhtiyacını Karşılamamakta"

KESK Dönem Sözcüsü Berker Şahin, “Bir avuç azınlık dışında halkın yüzde 99’luk kısmı sefalet içerisinde. Biz kamu emekçileri sefalet içerisindeyiz. Ülkenin yarısı asgari ücretle geçinmeye çalışıyor. Her kalemde yüzde 60’lara, 70’lere, 80’lere varan 6 aylık enflasyon karşılığında yüzde 30’luk bir zam kesinlikle memurun ihtiyacını karşılamamakta” dedi.

KESK Dönem Sözcüsü Berker Şahin, "Bir avuç azınlık dışında halkın yüzde 99luk kısmı sefalet içerisinde. Biz kamu emekçileri sefalet içerisindeyiz. Ülkenin yarısı asgari ücretle geçinmeye çalışıyor. Her kalemde yüzde 60lara, 70lere, 80lere varan 6 aylık enflasyon karşılığında yüzde 30luk bir zam kesinlikle memurun ihtiyacını karşılamamakta" dedi.

KESK Dönem Sözcüsü Berker Şahin, asgari ücretle memura ve emekliye yüzde 30 oranındaki maaş zammını değerlendirdi. Şahin, şunları söyledi:

"HALKIN YÜZDE 99LUK KISMI SEFALET İÇERİSİNDE"

"Markete girdiğimizde, kira öderken, giyim alışverişlerinde, eğitim alışverişlerinde, ilaç alırken her sektörde görüyoruz ki bu enflasyon rakamları gerçeği yansıtmıyor. Ekonomik olarak sıkıntıda mıyız? Bu hükümetin politikalarına baktığımız zaman bir avuç azınlık dışında halkın yüzde 99luk kısmı sefalet içerisinde. Biz kamu emekçileri sefalet içerisindeyiz. Ülkenin yarısı asgari ücretle geçinmeye çalışıyor. Geçiniyor diyemiyorum. Geçinmeye çalışıyor. Çünkü geçinilebilecek bir ücret değil. Yüzde 54lük artış bile insanların geçimini sağlamaya yetmiyor.

"EMEKLİYE, MEMURA YÜZDE 30LUK ZAM KESİNLİKLE YETERLİ DEĞİL"

Zaten öncesinde yüzde 25 zam yapılmıştı. Herhalde tepkilerden çekinildi ki yüzde 30a çıkarıldı. Maaşlarımıza baktığımız zaman ülkenin yarısı asgari ücretle geçiniyor. Tüm fiyatlandırmalar da asgari ücret üstünden oluyor. Bu haliyle bile yetersiz olan asgari ücret, bu fiyatlanmaların üzerine zaten eriyor. Bunun üzerine toplumun geri kalanına da emekliye, memura yüzde 30luk zam kesinlikle yeterli değil. Çünkü her kalemde yüzde 60lara, 70lere, 80lere varan 6 aylık enflasyon karşılığında yüzde 30luk bir zam kesinlikle memurun ihtiyacını karşılayamamakta."

banner183
Yorumlar (1)
Doğru söyleyen 1 ay önce
O kadar haklı bi sekilde yazmışsınız ki diyecek söz bulamıyorum keske su işe yaramaz sendikacilarda düşüne bilse de konuşabilseler bize verdigi ucreti yetiyorsa kendilerine baglasinlar bakalım memur ve emekli bu parayla gecinebilir diyenler geçine biliyormular acaba
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 06 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı