2024 AÖL 1. Dönem Sınav Sonuçları: Sorgulama Süreci ve Detaylar

2024 yılının AÖL (Açık Öğretim Lisesi) 1. dönem sınav sonuçları yakında açıklanacak. Öğrenciler, sınav sonuçlarını aolweb.meb.gov.tr adresinden sorgulayabilir. Sonuçlar, öğrencilerin toplam puanlarını ve doğru-yanlış cevap sayılarını içerecek.

Sınavlar 19.01.2024, 14:47
2024 AÖL 1. Dönem Sınav Sonuçları: Sorgulama Süreci ve Detaylar

AÖL 1. Dönem Sınav Sonuçlarının Sorgulanma Süreci
2024 yılının Aralık ayında gerçekleştirilen Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavlarının sonuçları heyecanla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı, sonuçların ne zaman açıklanacağına dair daha önce bir takvim yayınlamıştı. Sonuçlar, aolweb.meb.gov.tr adresi üzerinden sorgulanabilecek. Öğrenciler, doğru-yanlış cevap sayılarını ve toplam puanlarını bu platformda görebilecekler.

Yanlış Cevapların Etkisi ve Geçme Notu
Bu sınavlarda her dersten 11 soru soruldu ve yanlış cevapların doğru cevapları etkilemediği bir değerlendirme sistemi kullanıldı. Başarılı olmak için gereken minimum puan 45 olarak belirlendi. 45 puanın altında kalan öğrencilerin başarısız sayılacağı duyuruldu.

AÖL Sınav Sonuçlarının Sorgulanması
Sınav sonuçlarını sorgulamak için öğrenciler, aolweb.meb.gov.tr adresine giderek, "Sisteme Giriş" bölümünden öğrenci girişi yapacaklar. Bu bölümde T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra, sol menüden 1. dönem sınav sonuçlarına ulaşılabilir.

AÖL 1. Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Milli Eğitim Bakanlığının takvimine göre, AÖL 1. dönem sınav sonuçlarının 24 Ocak 2024 tarihinde açıklanması bekleniyor. Şu an için erken açıklanma ile ilgili herhangi bir resmi açıklama bulunmamaktadır.

Gelecek Dönem Sınav Tarihleri
2024 yılı içinde AÖL tarafından toplam üç sınav düzenlenecek. İkinci dönem sınavları 16-17 Mart 2024 tarihlerinde, son sınavlar ise 20-21 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Bu sınavlar, açık öğretim imam hatip lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi öğrencileri için de geçerli olacak.

SSS

AÖL sınav sonuçları nereden sorgulanabilir?
AÖL sınavlarında yanlış cevaplar doğru cevapları etkiliyor mu?
AÖL sınavlarından geçmek için gereken minimum puan nedir?
AÖL 1. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
2024 yılında AÖL kaç sınav düzenleyecek?

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı