MEB Ortak Sınav Sonuçları E-Okuldan Ne Zaman Açıklanacak?

MEB’nin ortak sınavlara ilişkin kararı gereği, Türkçe ve matematik derslerinde ortaokul 6. Sınıflar ile Türk dili ve edebiyatı ve matematik derslerinde lise 9. Sınıflar için ikinci yazılı sınavlar “ülke genelinde ortak sınav” olarak düzenlendi.

Sınavlar 07.11.2023, 15:54
MEB Ortak Sınav Sonuçları E-Okuldan Ne Zaman Açıklanacak?

Sınavlar İstanbul’da 7. Sınıflar için gerçekleştirildi ve değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak. Test usulü yapılan sınavlarda yanlış cevapların doğru yanıtları etkilemeyeceği belirtiliyor.

Ortak sınav sonuçları da aynı sistemde gözükecek

Milli Eğitim Bakanlığı henüz sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurmadı, ancak sonuçların Kasım ara tatilinden önce açıklanması planlanıyor. Sonuçları öğrenmek için öğrenci ve veliler, e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden T.C. kimlik numarası, okul numarası ve güvenlik kodu ile giriş yaparak sonuçları görüntüleyebilirler.

Ortak sınavlara katılmayan adaylar için mazeret sınavları da düzenlenecek. İstanbul’da 1 Kasım’da yapılan ortak 7. Sınıf sınavına katılamayan adaylar için mazeret sınavları 8 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Sınav sonuçları hakkında

2023-2024 eğitim öğretim yılında ise 1. Dönem 1. Sınavlar 30 Ekim-10 Kasım 2023 tarihleri arasında, 1. Dönem 2. Sınavlar ise 25 Aralık 2023-05 Ocak 2024 tarihleri arasında yapılacak.

Öğrencilerin ve velilerin sınav sonuçlarını öğrenmesi için geliştirilen e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden sorgulama yapabilir, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’nın duyurular sayfasını takip edebilirsiniz. MEB henüz soru ve cevap anahtarını açıklamadı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı