MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın tarihi belli oldu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nın (2023-MSÜ) 19 Mart tarihinde uygulanacağını açıkladı.

Sınavlar 13.01.2023, 15:53
MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın tarihi belli oldu

ÖSYMnin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 19 Martta uygulanacağı bildirilen 2023-MSÜ için başvurular, 13 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

Adaylar, başvurularını bugünden itibaren ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya ÖSYMnin https://ais.osym.gov.tr adresinden bireysel olarak ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecek.
Öte yandan sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2023-MSÜ Kılavuzunda yer alıyorken, adaylar kılavuza ÖSYMnin internet sitesinden erişebilecek.

Ayrıca ÖSYM tarafından, sınava başvuracak adaylara yönelik şu uyarılar yapıldı:

“Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. 2023-MSÜye başvuran adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2nci Seçim Aşamalarına katılabilmeleri için ayrıca başkanlığımızca uygulanacak olan 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2023-YKS) başvurularını yapmaları ve Harp Okulları için 2023-YKSnin 1inci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2nci oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT), Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2023-YKSnin 1inci oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekmektedir.”

Huzeyfe Tarık Yaman

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı