ÖSYM ALES/3'ün tarihini açıkladı! ALES/3 sınavı ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından düzenlenen ALES/3 sınavı için geri sayım başladı. Sınava başvurular 29 Eylül - 9 Ekim tarihleri arasında alındı. Sınav ne zaman yapılıp, ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…

Sınavlar 03.11.2023, 16:40
ÖSYM ALES/3'ün tarihini açıkladı! ALES/3 sınavı ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından düzenlenen ALES/3 sınav tarihi belli oldu. Sınava başvurular 29 Eylül - 9 Ekim tarihleri arasında alındı. Sınava katılacak adaylar ALES 3 sınav giriş belgesi ne zaman yayımlanacak? ALES/3 sınavı kasım ayı içerisinde yapılacak. Sınava katılacak adaylar başvurularını eylül-ekim arasında yapmıştı.

ALES/3’e kimler başvurabilir?

Sınava, bir lisans programından mezun olabilecek durumda bulunanlar, lisans programını bitirenler ile denklik belgesi almış olmak kaydıyla yurt dışında lisans eğitimi görmüş olanlar başvurabiliyor.

Sınav, Ölçme, Seçme ve Değerlendirme Merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanıp yayımlanan ve o yıla ait ÖSYM Sınav Takvimine göre yılda 3 defa yapılmaktadır. Sınavlar İlkbahar Dönemi (ALES/1), Sonbahar Dönemi (ALES/2), ve Aralık ayında (ALES/3) olarak düzenlenmektedir.

2023 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES/3, 19 Kasım tarihinde uygulanacak.

ALES/3 ne zaman?

Sınava katılacakların sınav giriş belgeleri henüz yayımlanmadı. Ancak sınavdan bir hafta önce ÖSYM tarafından erişime sunulacak olup sınav sonuçları içinde, sınav ardından adayların sonuçları da osym.gov.tr adresinden 5 Aralık 2023 tarihinde öğrenebilecekler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı