Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı ne zaman

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı ne zaman yapılacak? Sınav takvimiyle ilgili açıklama yapıldı!

Sınavlar 12.05.2022, 22:08
Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı ne zaman

Uzman öğretmenlik sınavı ve başöğretmenlik sınavının ne zaman yapılacağına yönelik araştırmalar arttı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı hakkında yaptığı açıklamada “Uzman ve başöğretmenlik ile ilgili eğitim programını ve sınav takvimini tüm kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı. Peki, Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı ne zaman yapılacak?

Uzman öğretmenlik sınavı ve başöğretmenlik sınavı hakkında bilgiler Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından verildi. Aday öğretmenlik döneminden sonra öğretmen, uzman öğretmen ve başöğretmen olmak üzere 3 kariyer basamağına ayrılacak. İşte Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı hakkında detaylı bilgiler…

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı ne zaman yapılacak?

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbulda katıldığı Tarih, Kültür ve Medeniyet Bilinci Seminerinin açılış konuşmasında Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliğinin Resmî Gazetede yayımlanmasına ilişkin süreci değerlendirdi.

Öğretmenlik Meslek Kanununun ve yönetmeliğin öğretmenlere hayırlı uğurlu olmasını dileyen Özer şöyle dedi: "Yarın yönetmelikteki bahsi geçen uzman ve başöğretmenlik ile ilgili eğitim programını ve sınav takvimini tüm kamuoyu ile paylaşacağız. 2022 yılı bitmeden süreci nihayetlendireceğiz ve inşallah eğitim sistemimizde devasa sayıda uzman ve başöğretmenlerimizin olduğu, sürekli kişisel gelişimin mesleki gelişimin tartışıldığı, iyi uygulamaların konuşulduğu bir eğitim ekosistemi oluşturulmasıyla ilgili çok önemli bir süreç başlamış olacak."

Uzman öğretmen nedir?

Uzman öğretmen sıfatı kazanabilmek için öğretmenlerin 10 yıllık meslek hayatını doldurmuş olmaları gerekecek. Yüksek lisans yapan öğretmenler de bu sıfatı elde edebilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı