Ali Koç, Dursun Özbek ve 6 Süper Lig takımı PFDK'ya sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği'nce geçtiğimiz hafta yapılan açıklamalar nedeniyle Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile çeşitli sebepler dolayısıyla 6 Süper Lig takımının Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildiği açıklandı.

Spor 22.03.2023, 12:04
Ali Koç, Dursun Özbek ve 6 Süper Lig takımı PFDK'ya sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu, Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilen takımları açıkladı. Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbekin 18.03.2023 ve 19.03.2023 tarihlerinde kulüp sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlar suretiyle “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 36. maddesi uyarınca; Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım Ali Koçun müsabaka devre arası ve sonrasında kulüp sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlar suretiyle “hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDKya sevk edildi.

Fenerbahçe Kulübü idarecisi Burak Çağlan Kızılhanın Alanyaspor müsabakası sonrası kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamalarında yer alan “hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 38. maddesi uyarınca; Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesusun Alanyaspor ve Sevilla maçlarındaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 36. maddesi uyarınca PFDKya sevk edildi.

Galatasarayın kulüp sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlar suretiyle ‘sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle PFDKya sevkine; öte yandan Konyaspor - Galatasaray maçında, iki kulübün ‘çirkin ve kötü tezahüratı, ‘saha olayları, ‘merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ile ev sahibi ekibin ‘usulsüz seyirci alınması ve ‘6 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle PFDKya sevk edildi.

Konyaspor Antrenörü Branimi Micovicin aynı müsabakadaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 36. maddesi uyarınca 18.03.2023 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDKya sevkine karar verildi.

Beşiktaşın, İstanbulspor maçında ‘çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle; Beşiktaş Kulübü Antrenörü Bayram Kadir Bektaş ve Beşiktaş Kulübü Antrenörü Şeref Çiçekin aynı müsabakadaki “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatının 7/1-e maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDKya sevkine karar verildi.

Fatih Karagümrük, Medipol Başakşehir FK ile oynadığı Süper Lig müsabakasındaki ‘talimatlara aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 46. maddesi ile Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Talimatının 9. maddesi uyarınca; Medipol Başakşehir Teknik Sorumlusu Emre Belözoğlunun aynı müsabakada ‘hakaretleri nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 41. maddesi uyarınca PFDKya sevk edildi.
Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlunun 20.03.2023 tarihinde medyaya yapmış olduğu açıklamalarında yer alan “hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDKya sevkine karar verildi.
(İYA-S)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 08 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı