Önceki gün Başiskele Seymen Mahallesi'nde bir binanın balkonuna “Allah Belanı Versin Nurettin” yazılı pankart asılmıştı. İlk olarak Kocaeli Gündem Gazetesi ve Instagram hesabından paylaşılan pankart, kısa sürede Kocaeli’de büyük merak uyandırdı. Bir iki saat içerisinde ise Türkiye’de en çok konuşulan konu haline geldi. Ulusal basın ve sosyal medyada milyonlarca yorum alan pankart olayı sonrası Kocaeli Gündem, hem pankartı asanın hem de Nurettin’in peşine düştü.

BİNA SAHİBİNDEN KOCAELİ GÜNDEM’E ZİYARET
“Allah Belanı Versin Nurettin” pankartının asıldığı binanın sahibi Vefa Salih Demir, gazetemizi ziyaret ederek yaşananları tek tek anlattı. Demir şu ifadelere yer verdi:

“Abim Muhammet Sefa Demir ile karşı komşumuz Nurettin arasında bir tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma sonrası abim, büyük bir pankarta o yazıyı yazarak binaya astı. Benim de bu olaydan daha sonra haberim oldu. Afişi Kocaeli Gündem’de gördükten sonra hızlı bir şekilde binaya gittim ve afişi indirdim.

Bakan Özhaseki, kaynak isteyen başkanlara sert çıktı Bakan Özhaseki, kaynak isteyen başkanlara sert çıktı

TELEFONLARIMIZ KİLİTLENDİ
Mahallemizde altı, Başiskele’de ise yüzlerce Nurettin var. Binaya asılan bu pankartın ardından tüm bu Nurettinler bizi tek tek arayarak “Biz size ne yaptık?” dedi. Yüzlerce kişiye açıklama yapmak zorunda kaldık.

ESKİ BAKAN NURETTİN NEBATİ BEYİN SEKRETERİ ARADI
Bina sahibi Demir, yaşanan olay sonrası eski Maliye Bakanı Nurettin Nebati’nin pankarttan haberdar olduğunu ve hatta sekreterinin kendisini aradığını söyledi. Demir, sekretere konunun Bakan Bey ile alakası olmadığını ilettiklerini belirtti.

Kocaeli Gündem