18.09.2022, 04:23

Yakın Gelecekteki Türkiye

Tüm dengeleri alt üst olmuş bir sürecin içinde, tek kutuplu bir dünyaya giderken, Türkiye'nin buna çoktan hazır olduğunu söyleyerek başlayayım yazıma. 

Bu arada Dünya ülkelerinin devlet başkanları toplanıyor. IMF'nin yeni bir para birimi önereceği konuşuluyor. Yani, yeni dünya düzeninin yeni bir para birimi olmalı, bu para birimi de yeni bir revizer döviz olmalı diyen ve bu sisteme geçilmesi için, küresel baronların görünürdeki şirketi olan IMF, kendi istedikleri tek para sistemini dayatmaya başladı. 

Onların hesabı bu. Ama, tabi Büyük Türkiye'nin de bir hesabı ve çalışmaları var. Yakın zamanda hepsini, kamuoyu zaten öğrenecek.

Hem büyük devletimize güvenelim, hem de Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bu uğurda gece - gündüz emek veren isimsiz kahramanlarımıza da.. 

***

İngiltere Birleşik Krallığı merkezli bir bankacılık ve finansal hizmetler şirketi olan Standard Chartered PLC adlı uluslararsı çalışan bir banka var. Bu bankanın bağlı olduğu şirket, 1969 yılında kurulmuş, 70'ten fazla ülkede 1200'den fazla şubesi ve satış noktası bulunmakta. Şirketin merkezi Londra'da. 

Bu şirketin, pandemi öncesi, yani 2 yıl kadar önce yaptığı bir projeksiyonda; 

Türkiye'nin, 2030 yılında, 9,1 trilyon dolarlık gayri safi yurt içi hasılası ile, Dünya'nın 5. büyük ekonomisi olacağı öngörülüyor. 

Bu, ekonomik olarak böyle. Siyasi nüfuz ve uluslararası aktör olarak, Dünya'nın iki süper gücünden biri olacağı belirtiliyor. 

Ama, bu hedefe ulaşılabilmesi için, Türkiye'yi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey'in yönetmesi gerekiyor. 

Ayrıca, daha önceki yazılarımda da belirttiğim bie husus var, Avrupa-Atlantik ekseninden ayrılıp, Asya bloğu ile yeni dünya düzeninde masada oyun kurucu olmamızın öneminin, bir kez daha altını çiziyorum. 

Bunun da iki temel yolu var:

1- Rusya, Çin ve İran ile ilişkileri, daha somut bir temele oturtmak,

2- Türk Devletler Teşkilatını, siyasi olarak güçlendirmek, üye ülke sayısını arttırmak ve mali altyapısını oluşturmak. 

Adım kadar eminim;

Yakın gelecekte, Büyük Türkiye Güneşi, tüm renkli ışıltısı ve tatlı ısısıyla, insanlığı aydınlatacak!.. 


 

Yorumlar (1)
Muvahhid.Muhlis EKİNCİ 1 yıl önce
Aynen katılıyorum bu olacak inşAllah.Fakat küfür cephesi sarhoş olsada hala ayakta
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 05 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı