2022-2023 eğitim öğretim dönemi 16 Haziran 2023 tarihinde bitiyor. Öğretmenler 19-23 Haziran tarihleri arasında seminer dönemlerine girecekler. Peki bu dönem online mı olacak yüz yüze mi? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer canlı yayında açıkladı.

Fen lisesi hayali kuran ama kazanamayan öğrenciler için yeni bir fırsat! Fen lisesi hayali kuran ama kazanamayan öğrenciler için yeni bir fırsat!

Daha önce ogretmenlericin.com Özel Haberimizde yıl sonu seminer dönemlerinin online şekilde yapılacağını ifade etmiştik.

Konu hakkında Sn. Özer'den resmi açıklama geldi:

''16 Haziran tarihinde eğitim öğretim yılı sonlandırılacak. 1 Ağustos tarihinde deprem bölgesinde telafi eğitimi yapılacak. Yazın geçen sene yaptığımız gibi yaz kurslarına devam edeceğiz. 16 Haziran'dan sonra 1 hafta 19-23 Haziran tarihleri arasında yıl sonu mesleki çalışmaları var. Biz ÖBA diye yeni bir platform oluşturduk. Ara tatillerde öğretmenlerimizin okullara devam zorunluluğunu kaldırdık. Bu yıl sonu seminerlerinde de mesleki çalışmalar online şekilde yapılacak. Bu müjdeyi de öğretmenlerimize verelim.''

Editör: Haber Merkezi