2024 Kurban bayramına kısa süre kala vatandaşlar kurbanlık fiyatlarını merak ediyorlar. Güncel 2024 kurbanlık fiyatlarıyla ilgili ilk açıklama CHP'li vekilden geldi...
Kurban bayramına 16 Haziran 2024 Pazar günü başlıyor ve 19 Haziran 2024 Çarşamba günü sora eriyor. Bayrama yaklaşık iki ay kala herkes kurbanlık fiyatlarını araştırmaya başladı. İşte 2024 kurbanlık fiyatları:
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde büyükbaş hayvan üreticilerini ziyaret etti.

Okul müdürü ve oğlunun otobüste darp ettiği engelli yaşlı adam hayatını kaybetti Okul müdürü ve oğlunun otobüste darp ettiği engelli yaşlı adam hayatını kaybetti

CHP'li Gürer, "Kurban Bayramı yaklaşıyor, büyükbaş hayvanlarda da kurbanlık satışları başladı. Kurban fiyatları geçen yıla göre yüzde 100'e yakın artış göstermiş bulunuyor. Bir yıl içinde özellikle yemdeki artış, ahır giderleri, aşılar ve veteriner giderleri artış hayvan fiyatlarını katladı" dedi.

"İlaç arttı, yem arttı, ahır gideri arttı..."

Üretici Ertuğrul Koç da "750 kilo bir tosun 210 bin liraya satıyoruz. Geçen yıl bu hayvan 95-100 bin liraydı. Geçen yıl yemin çuvalı 250 liraydı, şimdi 600 lira oldu. Geçen yıl bakıcı aylığı 15 bin liraydı, şimdi 30 bin lira oldu. Geçen yıl ilaç 150 liraydı, bu yıl 350 lira oldu. Yani, ilaç arttı, yem arttı, ahır gideri arttı, işçilik arttı, veteriner masrafları arttı ve bu yüzde 100'lük artış hayvan maliyetine yansıdı" diye konuştu.

Editör: Serhat SALİMOĞLU