12 saat önce Eğitim

Elazığ’da bir lisede 9 kız öğrenci, okul müdürü tarafından taciz edildikleri iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Hakkında yakalama kararı çıkartılan ve savcılıkta ifadesi alınan müdür, çıkarıldığı mahkemece istismar suçunu işlediği gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

12 saat önce MEB

İl Müdürlerinin önceliği ''sınav görevi'' değil, ''eğitim'' olmalı. Usulsüz yere sınav görev ücreti alan il Müdürleriyle ilgili iddialar ayyuka çıkmış durumda.

12 saat önce Öğretmenler

Öğretmenlere yeni sınav görevi açıldı

14 saat önce Politika

31 Mart yerel seçim sonrasında kabinede değişim sinyalleri sürüyor. Bu kapsamda, TGRT Haber Ankara Haber Müdürü Ahmet Sözcan, kabinede yaşanacak değişimle ilgili önemli bir kulis bilgisini paylaştı.

14 saat önce Ekonomi

2,94 faizle 850.000 TL konut kredisi fırsatı: 120 ay vade ile taksitlendirme tablosu çıktı! Akbank, Yapı Kredi, Garanti...

14 saat önce 4-B/4-C/4-D li

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, taşerondan kadroya geçen 1 milyon işçinin KHK’dan kaynaklanan tayin yasağı sorununa tepki gösterdi.

23 saat önce Eğitim

Aydın'ın Efeler ilçesinde, Mustafa Kiriş Ortaokulu'ndan 32 öğrenci, düzenlenen kermeste yedikleri tavuk pilavdan zehirlendikleri şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı. Öğrencilerin hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenildi.

23 saat önce Ekonomi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan asgari ücrete ve emeklilere ek zam yapılmayacağını açıkladı. Emeklilere temmuz ayında enflasyondan kaynaklanan zam yapılacak, bunun dışında ek bir zam ise gündemde yok. Memurun ve emeklinin alacağı enflasyon farkından kaynaklanan zam, otomatik olarak vekil maaşlarına da yansıyacak. Bu durumda vekil maaşları 43 bin TL artacak. Vekil maaşı 141 bin TL.

23 saat önce Ekonomi

Sosyal yardımdan yardım alanlara bir müjde geldi. Ekonomik şartlardan dolayı artık vatandaşlar elektrik faturalarını ödemekte zorlanmaktaydı. Ama devletin sunduğu Elektrik destek programı kapsamında dar gelirli ailelere yardım sağlamaktadır.

23 saat önce GENEL

Anayasa Mahkemesi, boşanma davaları reddedilen çiftleri ilgilendiren önemli bir karar verdi.

Gazete Manşetleri

  • 12°C
  • 32,50 %0.08
  • 34,78 %-0.12
  • 2.496,45 %0.48
  • 9.693 %1.77
  • 65.000 %1.1
  • 3.078 %-0.41