Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, “26 partinin tamamı saat 17.00 itibarıyla listelerini kurulumuza teslim etmişlerdir” dedi.

YSK Başkanı Ahmet Yener, siyasi partilerin aday listelerini verme sürecinin saat 17.00 itibarıyla sona ermesinin ardından basın açıklaması yaptı. Yener, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Dün gerçekleştirdiğimiz kura töreninden sonra bugün saat 17.00 itibarıyla siyasi partilerimizin aday listelerini verme süreci tamamlanmıştır. Bugün itibarıyla listelerini Adalet Birlik Partisi, Adalet Partisi, AK Parti, Ana Vatan Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Büyük Türkiye Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Genç Parti, Güç Birliği Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi, Halkın Kurtuluşu Partisi, İYİ Parti, Memleket Partisi, Millet Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Milli Yol Partisi, Sol Parti, Türkiye İşçi Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Türkiye Komünist Partisi, Vatan Partisi, Yeniden Refah Partisi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi ve Zafer Partisi saat 17.00 itibarıyla listelerini kurulumuza teslim etmişlerdir. Kurulumuz saat 17.00 itibarıyla milletvekili seçimi kanunu 13, 14, 15 ve 16. Maddelerinde belirtilen koşulları siyasi partilerimizin yerine getirip getirmediğini 11 Nisan’a kadar inceleyecek ve varsa eksiklikleri ilgili siyasi partilere tamamlamaları için bildirilecektir. Bu sürecin demokrasimize ve siyasi partilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Kızılcahamam'da bürokrasi isyanı! AK Parti yönetimine sert eleştiriler Kızılcahamam'da bürokrasi isyanı! AK Parti yönetimine sert eleştiriler
Kaynak: iha