AÖL sınavlarına katılan öğrencilerin merak ettiği detaylar paylaşıldı. 3. Dönem sınavlarının hangi tarihte yapılacağı belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı sınav takvimini paylaştı. İşte detaylar…

AÖL sınavlarına katılan adaylar için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından takim yayımlandı. Adaylar takvimde belirlenen 3. dönem sınav tarihlerini araştırırken Bakanlıktan gelen bilgi ile sına tarihleri öğrenildi. Peki 2023-2024 AÖL 3. dönem sınavları hangi tarihte gerçekleştirilecek? Detaylar haberimizin devamında…

3. dönem sınavları için geri sayım başladı!

AÖL sınavlarına giren adaylar bir ve ikinci dönem sınavlarının tamamlanmasının ardından,3. Dönem sınavlarının olacağı tarihi araştırmaya başlamıştı. Adaylar AÖL 3. dönem sınavları için geri sayım başlattı.

Sınav stresiyle başa çıkmanıza yardımcı olacak 5 yöntem Sınav stresiyle başa çıkmanıza yardımcı olacak 5 yöntem

Adaylar gireceği bu sınavlar için 100 dakika süreye sahip olacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) belirlemiş olduğu takvimde 3. dönem sınav tarihleri de netlik kazandı.2024 AÖL sınav tarihleri merak ediliyor. Adaylar 3. Dönem sınavlarına hangi tarihte gireceğini araştırırken Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bu konuda açıklama geldi. Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem sınavları 20-21 Temmuz 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

AÖL kayıt yenileme süreci nasıl işliyor?

Bu dönem 3. Sınavlar için geri sayımı başlatan AÖL adayları kayıt yenileme işlemlerini de gerçekleştiriyor. Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme işlemleri 19 Nisan'da başlamıştı. O tarihte başlayan süreç 16 Mayıs mesai bitiminde sona erdi.