Partiler bugün saat 17.00'a kadar milletvekili listelerine YSK'ya teslim edecekler. Ak Parti'de hazırlıklar tamamlandı. Dakikalar içerisinde listeler açıklanacak. Kulis bilgileri ve iddialar gelmeye devam ediyor. İddiaya göre üç bakan aday gösterilmeyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabinedeki tüm bakanların milletvekili adayı olacaklarını söylemişti. Lakin 3 dönem kuralına takılanlar var.

Büyükşehir Belediyesi başkanları olabilirler!

3 dönem kuralı sebebiyle milletvekili olamayacak 3 isim büyükşehir belediye başkanı olabilir. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada 'Büyükşehir Belediyeleri de bunlar için iyi bir tercih.' ifadelerini kullanmıştı.

Hürriyet yazdı!

Hürriyet’ten Ebru Karatosun ve Turan Yılmaz’ın haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile Aile ve Sosyal Hizmet Bakanı Derya Yanık aday gösterilmedi.

Habere göre Erdoğan, üç dönem kuralını da istisnasız uyguladı. Bu kurala takılanlardan biri de AK Parti listesini bugün YSK’ya teslim edeceklerden Ali İhsan Yavuz.


ÜÇ BAKAN LİSTE DIŞI

Sinan Ateş cinayetinde 17 kişi için ek iddianame hazırlandı Sinan Ateş cinayetinde 17 kişi için ek iddianame hazırlandı


Buna göre Meclis Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, AK Parti grup başkanvekilleri Bülent Turan, Mustafa Elitaş ile Yılmaz Tunç, AK Parti genel başkan yardımcıları Hayati Yazıcı, Ali İhsan Yavuz, Hamza Dağ, Nurettin Canikli, Vedat Demiröz ve AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin de üç dönem kuralına takılan isimler arasında.

Hürriyet