Ekonomideki toplam arzın toplam talebi (kutu 1) karşılayamaması sonucu fiyatlar yükselir. Harcadığımız para miktarı, enflasyonu etkiler. Bir malın fiyatının artması, aynı mal için daha fazla para harcamamızı gerektirir. Bu da ancak, ya daha az tasarruf yapmamızla ya da gelirimizin artmasıyla mümkün olabilir.

Piyasada birçok ekonomik dalgalanmalar oluştuğundan vatandaşların alım güçleri her geçen gün azalmaktadır. Vatandaşlar ise artan bu enflasyon karşısında aile ekonomilerine karşı çözümler bulmaya çalışıyor. Bir kısım vatandaşlar bu enflasyon karşısında ek iş yapmak gibi çözümler arsalarda, bir kısım vatandaşların ise uygun kredi fırsatlarını yakalamak umuduyla bankaların internet sitelerini her gün kontrol ettiklerini ifade ediyorlar. Bu vatandaşlara sevindirici haber Akbank'tan geldi. Akbank ay sonuna kadar geçerli olacak olan SMS kredisi kampanyasının detaylarını kamuoyuyla paylaştı.

Şubeye gitmeden Akbank SMS kredisi ile kolay çözüm…

Enflasyon dalgalanmasında farklı sektörlerde fahiş oranlı zamlar konuşulurken, vatandaşların Büyük bir kısmı ekonomik olarak ciddi zorluklarla karşı karşıya kaldılar. Piyasadaki bu dalgalanmalar sonucunda bütçesi sıkıntıya giren tüketiciler bankaların sunduğu kredi oranlarını yakından takip ediyor. Bu vatandaşlara sevindirici haber banttan geldi. Hatta banka şubeleri de vakit kaybı yaşamak istemeyen vatandaşlar için SMS kredisi sunmaya başladı ve ayrıntıları duyurdu.

İşte SMS kredisinin detayları…

Akbank web sitesinde duyurdu SMS kredisinin maksimum limiti 50.000 Türk lirası olduğunu bildirdi. SMS kredisi için azami taksit süresinin 36 ay olarak açıkladı. Banka bu kredi için örnek tablo paylaştı.

  • Kredi tutarı 50.000 Türk lirası
  • Vade süresi 36 ay
  • Faiz oranı %3,54
  • Aylık taksit tutarı 2868,91 Türk lirası

Akbank SMS kredisine başvuru yapmak isteyen vatandaşlar cep telefonlarının mesajlar bölümüne Kredi yazıp boşluk bıraktıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve doğum tarihini gün ay yıl şeklinde yazarak bu bilgileri 44-25 numarasına SMS ile gönderebilirler. Kredi detaylarını ve banka diğer ürünlerini incelemek isteyenler banka web sitesini ziyaret edebilirler.

Öğretmenlere Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Öğretmenlere Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi