Şehidin Evi Yandı Bayrak Ve Kuran'-ı Kerim'e Hiçbir Şey Olmadı!

Balıkesir’de şehit babasının evinde çıkan yangında tüm eşyalar kül olurken, Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı yanmadı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, aile için yeni bir ev yapacaklarını açıkladı.

Askeri Personel 26.06.2022, 12:45
Şehidin Evi Yandı Bayrak Ve Kuran'-ı Kerim'e Hiçbir Şey Olmadı!

Balıkesir’de şehit babasının evinde çıkan yangında tüm eşyalar kül olurken, Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağı yanmadı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, aile için yeni bir ev yapacaklarını açıkladı.

Balıkesirde geçtiğimiz cuma günü akşam saatlerinde Balyanın Orhanlar Mahallesinde meydana gelen yangında bir ev kullanılamaz hale geldi.

Çıkış nedeni araştırılan yangın, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin müdahalesi ile çevre evlere sıçramadan söndürüldü.

1996 yılında Kardak kayalıklarında helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Üstçavuş Tevfik Özdemirin babası Esat Özdemirin evinde çıkan yangında çoğu eşyanın kullanılamayacak halde gelmesine rağmen evde bulunan Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağının yanmaması vatandaşları duygulandırdı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, yangının çıktığı Orhanlar kırsal mahallesine giderek ev sahibi Esat Özdemir ile görüştü. Yanan evde incelemelerde bulunan Başkan Yılmaz, evin yıkılarak sil baştan yapılması talimatını verdi. Başkan Yılmaz, vatandaşların her zaman maddi manevi yanlarında olduklarını söyledi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl yangın sonucu kullanılmaz hale gelen üçüncü evin inşaatını yapmış olacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı