Aydınlı çocuklar camileri dolduruyor

EFELER İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ'NE BAĞLI EVLİYA ÇELEBİ CAMİİ DİN GÖREVLİLERİ ÖNCÜLÜĞÜNDE 'RAMAZAN, CAMİ VE ÇOCUK' TEMALI PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ.

AYDIN 10.04.2023, 09:47
Aydınlı çocuklar camileri dolduruyor

Efeler İlçe Müftülüğü’ne bağlı Evliya Çelebi Camii’nde din görevlileri öncülüğünde ’Ramazan, Cami ve Çocuk’ temalı proje hayata geçirildi.

Evliya Çelebi Camii İmam Hatibi Sait Özçakır ve Müezzin Kayyımı Lütfi Abır’ın önderliği ve cemaatin de destekleriyle ’Ramazan, Cami ve Çocuk’ temalı proje Efeler’de hayata geçirildi. Projeye destek veren Aydın İl Müftüsü Hasan Güneş teravih namazı öncesi yaptığı vaaz konuşmasında, "Çocuklarımızın camileri doldurması ve her geçen gün sayılarının artması bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Varisimiz olan çocuklarımızın böylesi güzel alışkanlıklar kazanması ise gerçekten görülmeye değer. Şahsım ve müftülüğümüz adına bu projeyi tasarlayan ve uygulamaya döken din görevlilerimize, desteklerini esirgemeyen cemaatimize ve bu projenin başrolü olan çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Güneş kıldırdığı teravih namazının akabinde yaklaşık 200 çocuğa Türk Bayrağı motifli tişört hediye etti. Namaz çıkışında cemaat, uygulamadan ötürü din görevlilerine teşekkür etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı