Ek Ders Yolsuzluğunu Örtbas Etmeye Çalışan İlçe Müdürü Görevden Alınıyor Ek Ders Yolsuzluğunu Örtbas Etmeye Çalışan İlçe Müdürü Görevden Alınıyor

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İzmir ilinde gerçekleştirdiği Öğretmenler Odası Buluşmalarında yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

''Ben istatistiklerle, rakamlarla birbirimizi kandıracağımız bir MEB oluşturmak istemiyorum.''

İstatistik deyince akıllara eski Bakan Mahmut Özer geliyor.

Milli Eğitim Bakanlığında göreve gelen Genel Müdürler ve yetkililer hatta Bakan Yusuf Tekin bile, Mahmut Özer döneminden kalan popülist söylemlerin ve uygulamaların yaratmış olduğu tahribatı temizlemeye çalışıyorlar.

Bilindiği üzere eski Bakan Mahmut Özer, seçim öncesi gerek Öğretmenlik Meslek Kanunu, gerek öğretmen atamaları gerek Pdr normu konusunda popülist söylemlerde bulunmuş, olmayan çalışmaları var gibi gösterdiği iddia edilmiş bu da kitle nezdinde beklenti yaratmıştı.

Ve de var olan iddialara göre meslek liseleri ve de özellikle okul öncesi bölümünde istatistik yaratmak adına bazı uygulamalara gitmiş, bu uygulamalar Milli Eğitim Bakanlığı'nın sırtında büyük bir yük halini almıştı. Söz konusu iddialar, sosyal medyada sıkça konuşulmakta.

Bakanlık yetkililerinin hala bu yükü hafifletmeye çalıştığı ifade ediliyor.

kaynak: Mebpersonel

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in bu açıklamalarını eski Bakan Mahmut Özer dönemine itafen mi yaptığı bu sebeplerden dolayı merak konusu.

Editör: Serhat SALİMOĞLU