Bakan Tekin konuyla ilgili şunları söyledi. “Bakın mülakatla ilgili söylediklerim çok tartışıldı. Aslında söylediğim şey buydu, biz, istihdam ettiğimiz çocuklarımızın, gençlerimizin bizim müfredatımızı bilmesini ve onu nasıl çocuklara vereceğini bilmesini istiyoruz. Bundan daha doğal hakkımız yok... Alanı zaten siz öğretiyorsunuz, bizde ne öğretilmesi gerektiğini çocuklara nasıl öğretilmesi gerektiğini istemek durumundayız.

Çok somut bir örnek vereceğim bu kopukluğun giderilmesi lazım. 2006 yanlış hatırlamıyorsam bitişik eğik el yazısı müfredata konuldu. Yani bu hükümet programı politikası olarak biz çocuklarımızın bitişik eğik el yazısı öğrenmesini istiyoruz dedi. Ben 2013 yılında müsteşar oldum bu kararın alınmasının 7-8 yıl sonra hala istihdam ettiğimiz sınıf öğretmenlerinin sizce bitişik eğik el yazısı öğretmek konusunda herhangi bir lisans dersi almıyor olması normal midir? Üniversitelerimiz bu anlam da Bakanlığın politikalarını izlemezse, mezun ettiği kişileri bu anlamda donanımlı hale getirmezse bu entegrasyonu bu koordinasyonu nasıl sağlayacağız?”

Norm fazlası öğretmenlerle ilgili yeni görevlendirmeler yapılacak Norm fazlası öğretmenlerle ilgili yeni görevlendirmeler yapılacak

Editör: Haber Merkezi