Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in Yapmış Olduğu Açıklamaya Göre ;

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin don dönemde yeni eğitim dönemine ait yeniliklerle oldukça gündemde yer alıyor. Yeni açıklamalarında not ortalamalarını etkileyecek yeni bir gelişmeden bahseden Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin oldukça dikkat çekti.


Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Selçuklu Belediyesi tarafından yaptırılan Gelişim ve Teknoloji Akademisinin açılış törenine katıldı. Törende bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin açıklamalarında yeni düzenlemelerde öğrencilerin sosyal etkinliklerinin akademik başarılarına ilave edileceği bir dönemin başlatılacağını belirtti. İşte tüm detaylar…

Sosyal etkinlikler not ortalamalarını etkileyecek!
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Selçuklu Belediyesi tarafından yaptırılan Gelişim ve Teknoloji Akademisinin açılış töreninde yaptığı konuşmada yeni eğitim öğretim dönemine ait bir yenilikten bahsetti. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin açıklamalarında öğrencilerin sosyal etkinliklerinin akademik başarılarına ekleneceği yeni bir dönemin başlayacağının bilgisini verdi.


Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin açıklamalarında; "Yabancı dil, Türkçe, matematik öğretiyorlar. Ama eğitim öğretim süreci sabah 09.00'da başlayıp akşam 16.00'da biten bir süreç değil. Bu süreç evde, ailede, okul dışında ortamlarda da devam etmesi ve beslenmesi gerekiyor. Yarım bırakılırsa eksik kalıyor." Diyerek eğitim yalnızca okul saatleri içerisinde olmayıp evde de bu sürecin devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Bakan Tekin açıklamalarının devamında;
Bakan Tekin açıklamalarının devamında; "Önümüzdeki eğitim öğretim yılında, öğrencilerimizin sosyal etkinliklerini akademik başarılarına ilave edeceğimiz bir süreç başlatıyoruz. Çocuklarımız sosyal etkinliklerle akademik başarılarına katkı yapmış olacaklar. Onu sistemi içerisine dahil ediyoruz. O yüzden bunların sayısının artmasını arzu ediyorum."

"Arazilerimizin yani üzerinde okul yapacağımız arazilerinin imar karşılığını değiştirip okul alanı olmaktan çıkartan, çıkartmayı bize teklif eden belediyeler, okullardaki ihtiyaçlarımızı gidermek bir tarafa iki katı, üç katı fiyatlandıran belediyeler varken bir taraftan da bizim yükümüzü alan belediyeleri görünce mutlu oluyorum. Sizleri böyle bir belediye başkanlarına, yerel yöneticilere sahip olduğunuz için ayrıca kutluyorum. Kadrini, kıymetini bilin. Böyle belediye başkanları memlekette çok fazla yok."


"Dijital bağımlılık, sadece çocuklarımızın zamanını çalmıyor. Çocuklarımızın psikolojilerini altüst ediyor. Çocukların sağlıklarını perişan ediyor. Bununla beraber, hareketsizlikten kaynaklanan obezite dediğimiz problemler ortaya çıkıyor. Bakın bu sadece bugünün problemi değil, gelecek dönemde Türkiye'nin ekonomisini, toplumsal yapısını, kültürel yapısını altüst edecek bir problem. Çocuklarımızın hem dijital bağımlılıkla hem obeziteyle mücadele edebilecekleri, spor yapabilecekleri, kültür fizik hareketleri yapacakları mekanlar oluşturalım istedik. Bugün de açılış için buradayız."

İl Milli Eğitim Müdürü, görevden alınacağı iddialarına cevap verdi İl Milli Eğitim Müdürü, görevden alınacağı iddialarına cevap verdi

İfadelerini kullanarak yeni eğitim öğretim dönemindeki hazırlıklar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Editör: Haber Merkezi