Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan  flaş görevden alma ve atama kararları! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş görevden alma ve atama kararları!

Bakanlıkta, Genel Müdür Atamaları Hız Kesmenden Devam Ediyor İşte Yeni Atanan 2 Genel Müdür İsimleri...
Gençlik ve Spor Bakanlığında yapılan 2 yeni genel müdür ataması açıklandı. Yeni Spor Hizmetleri Genel Müdürü ve Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü isimleri belli oldu.
Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Emre Topoğlu’un yerine göreve Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Enes Efendioğlu getirilirken, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünü vekaleten yürüten Ömer Altunsoy’un yerine ise Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır atandı.

Veli Ozan Çakır kimdir?


Marmara Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olan Çakır, yüksek lisans ve doktora öğrenimini İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde tamamladı. Çakır, 2018 yılında da spor bilimleri temel alanında "doçent" unvanı aldı.

Sporda birçok ulusal ve uluslararası görevler alan Veli Ozan Çakır, 2018 yılından bu yana da Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanlığını üstleniyor.

Enes Efendioğlu kimdir?

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ise Enes Efendioğlu atandı.

Editör: Serhat SALİMOĞLU