Altının gram fiyatı, yeni haftaya yükselişle başladı ve şu an 1.785 lira seviyesinden işlem görüyor. Cuma günü, altının ons fiyatına paralel olarak yükseliş eğiliminde hareket eden altının gram fiyatı, yüzde 0,42'lik bir primle 1.782 liradan günü tamamlamıştı.

Şu anki verilere göre altının ons fiyatı yüzde 0,1'lik bir değer kaybıyla 1.981 dolardan işlem görüyor.

Emekliler için maaş ödeme tarihleri açıklandı! Emekliler için maaş ödeme tarihleri açıklandı!

Analistler, Orta Doğu'daki devam eden çatışmaların ve ABD'deki tahvil faizlerinin son 16 yılın zirvesinde seyretmesinin varlık fiyatları üzerinde etkili olmaya devam ettiğini belirtiyorlar. Hafta sonunda çatışmaların genişleyebileceği endişeleri devam etse de İsrail'in Gazze'ye askeri harekatını ertelediğine dair haberler piyasalardaki endişeleri kısmen yatıştırdı.

Bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise ABD'de Chicago Fed Ulusal Aktivite Endeksi ve Avro Bölgesi'nde Tüketici Güven Endeksi verilerinin yanı sıra İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haberlerin takip edileceğini ifade eden analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 2.000 ve 2.020 seviyelerinin direnç, 1.970 ve 1.950 seviyelerinin destek olarak görüldü.