Netflix'te PKK/YPG propagandası

18 Kasım'da Netflix'de yayınlanmaya başlayan "Tear Along The Dotted Line (İşaretli Yerden Kesin)" isimli çizgi dizide, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde bayraklarının kapı ve duvarlara asılı olduğu görüldü. 15 dakikalık 6 bölümden oluşan dizi sosyal medyada gündem oldu.

Dijital-Sosyal Medya 23.11.2021, 00:07
Netflix'te PKK/YPG propagandası

"Zerocalcare" mahlasını kullanan İtalyan karikatürist Michele Rechin, medya platformu Netflixte "Tear Along The Dotted Line (İşaretli Yerden Kesin)" adlı çizgi dizisi 18 Kasımda yayınlanmaya başlandı.

Netflixin Türkçe edisyonunda da gösterime giren dizinin açıklama kısmında, "Arkadaşlarıyla şehir dışına seyahat eden Romalı bir çizgi romancı, vicdanını temsil eden armadillo ile hayatının gidişatı ve muhtemel bir aşk üzerine kafa yorar" ifadeleri yer alıyor.

Çizgi dizinin bazı sahnelerinde görünen bayrağın terör örgütü PKK/ YPGnin sözde bayraklarıyla aynı olması dikkatlerden kaçmadı.

Bu detay kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Pek çok kişi çizgi diziyi propaganda yapmakla eleştirirken, bazıları da sadece tesadüf olduğu yönünde görüş bildirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı