. Tanal'a tepki gösteren Diyanet Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Hadi Gündüz yaptığı açıklamada ''Sayın vekil, yaptığınız işi şık buluyor musunuz? Size böylesi bir tavırla yaklaşılmasını kabul edebilir misiniz?'' dedi.

Gündüz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Şanlıurfa milletvekili SAYIN Mahmut Tanal bugün belediye çalışmaları ile ilgili bir ziyaret nedeniyle gittiği bölgede içinde kim olduğunu umursamadan bugün açılan yaz Kuran kurslarını denetlemeye giden İl Müftümüz Ramazan Tolan beyin aracının önünü on kadar kişi ile kesmiş. Müftü beyi tanımadan araçtan inmesini istemiş ardından Din ve Diyanet görevi olmayan bir dere ıslahı çalışması için hesap sormaya çalışmıştır. Bunu yaparken de asgari nezaket kurallarının dışında hareket etmiş, işi hakarete kadar vardırmış ve bunu da sosyal medyasında paylaşmıştır.

İlimize geldiği günden bu yana Cami ve Din görevlisinin sorunlarıyla azami derecede ilgilenen, görev saati dinlemeden çalışan müftümüz yalnız değildir. Deprem süreci boyunca sokakta görevliyle yaşayan bir Müftü; ili ve bu ilin görevlilerinin sorunlarının çözümü için durmadan mücadele eden bir amire yönelik hele de Diyanet’in ve Müftülüğün görevleri ile alakalı olmayan bir durumdan dolayı böylesi bir tavırla tahkir etmek kabul edilebilir mi?

İşte bizde Diyanet-Sen Şanlıurfa şubesi olarak diyoruz ki bu tavrı kabul etmemiz mümkün değildir.

Sayın vekil, yaptığınız işi şık buluyor musunuz? Size böylesi bir tavırla yaklaşılmasını kabul edebilir misiniz?

Bizler Urfalı din görevlileri olarak sayın milletvekili Mahmut Tanal’ı bu tavrından dolayı kınıyoruz. İl müftümüz sahipsiz değildir. Sayın Tanal’a tavsiyemiz artık bu tavırlarından vaz geçsin. Kimse şovla, şovmenlikle Urfa İl müftülümüze ve Müftümüze tavır alamaz; Almamalıdır. İldeki temizlik ve belediye çalışmaları için de adres bellidir. Sayın vekil gider belediyecilikle ilgili hesabını (Varsa) belediyeden sorar. Elma ve armutları birbirine karıştırma gafletine karışmış Vekiller asla bizi temsil edemez.

Sayın Tanal’ı İl müftümüzden makamında özür dilemeye davet ediyoruz. Sayın vekilin bu tavrından dolayı adli yönden de müftümüzün yanında olduğumuzun da bilinmesini isteriz.

Kamuoyunun bilgisine arz ederiz. 01.07.2024

Talip Geylan'dan Tepki: "Haziran enflasyonu da %1,64 çıkarıldı. Helal olsun!" Talip Geylan'dan Tepki: "Haziran enflasyonu da %1,64 çıkarıldı. Helal olsun!"

Diyanet-Sen Şanlıurfa Şubesi Adına

Mehmet Hadi Gündüz

Şube Başkanı

Editör: Serhat SALİMOĞLU