TEKDEMİR Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

İlimizde Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn. Cevdet Yılmaz’ın katıldığı “Şehir Buluşmaları” programı düzenleniyor. Şehrin en büyük STK’sı Memur Sen Konfederasyonu programın hiçbir bölümüne davet edilmiyor. 

20.000 den fazla üyesi ile Diyarbakır’ın en büyük STK’larından olan, kuruluş felsefesi ve özgün duruşu ile memleketin ve milletin hayır gayesi olan, ülkesine ve değerlerine barışık insanların yetişmesi için teorisi, projesi ve pratiği olan; Bölgenin en kırılgan sosyal ve siyasal meselelerinde bile arafı değil taraf olmayı seçen, bu duruşundan ötürü belirli odakların hedefi olan Memur-Sen’in varlığı bir de bu taraftan bilinçli bir körlüğe maruz bırakılmak isteniyorsa yazıklar olsun..

“Şehir Buluşmaları” Programının Diyarbakır ayağını organize edenler bu şehrin daha iyi bir noktaya gelmesi için düzgün eleştiri ve doğru öneri sahiplerini dışarıda tutmak suretiyle programın verimliliğini akim bırakmak mı istediler?

“şehir buluşmaları” programının katılarak görünürlüğümüzü artırmak gibi bir amacımız elbetteki yoktu. Bu program vesilesi ile yapıcı değerlendirmeler, onarıcı çözümler ve değerli önerilerimizle programa katkı sunmayı isterdik..

Bu eleştirilerimizin buradaki köhne anlayışa neşter olması ve köklü bir kapasite değişimine bir adım olması temel dileğimizdir..

2023 - 2024 Hangi Sendika'nın Daha Çok Üyesi Var ? 2023 - 2024 Hangi Sendika'nın Daha Çok Üyesi Var ?
Editör: Haber Merkezi